Головна > Черкаси та область / Пригоди > У Канівському районі знищено небезпечний боєприпас (фото)

У Канівському районі знищено небезпечний боєприпас (фото)


22-12-2020, 08:52. Розмістив: Сергій Корнелюк

ручна граната РГД-33 часів Другої світової війни, яку в лісовому масиві виявили місцеві жителі села ЛіплявеУ понеділок, 21 грудня, сапери аварійно-рятувального загону спеціального призначення вилучили та знищили на спеціальному полігоні небезпечну знахідку. Нею виявилася ручна граната РГД-33 часів Другої світової війни, яку в лісовому масиві виявили місцеві жителі села Ліпляве.

Про це повідомили у прес-службі Управління ДСНС у Черкаській області.

РГД-33 (індекс ГРАУ - 57-Г-712) - радянська ручна граната, розроблена в 1933 році на основі гранати Рдултовского зразка 1914/30 року.

РГД-33 є осколковою наступально-оборонною гранатою.

Середня вага гранати без оборонної сорочки - 495 грамів. Загальна довжина гранати з ручкою становила 191 мм (без бойового взводу).

Заряд вибухової речовини масою 140 г (тротил, іноді використовувалися сурогати: амонал, тринітрофенол) міститься всередині циліндричної бойової частини діаметром 52 мм, до якої прикручується металева рукоятка з пружиною і ударником.

Корпус бойової частини РГД-33 має гніздо в центрі, в яке вставляється запал і закривається спеціальною заслінкою.

Граната поставлялася в війська в розібраному вигляді - окремо в ящиках рукоятки з вмонтованими в них ударно-спусковими механізмами, окремо бойові частини з зарядом ВВ і окремо запали. При отриманні гранати військовослужбовець прикручував рукоятку до корпусу (після чого від самовідгвинчування рукоятки запобігала стопорна шайба-крильчатка) і укладав в гранатну сумку. Запал зберігався окремо.


Повернутися назад