Головна > Черкаси та область / Економіка > Понад 1,5 тисячі працівників Черкащини отримають одноразову матеріальну допомогу

Понад 1,5 тисячі працівників Черкащини отримають одноразову матеріальну допомогу


22-12-2020, 18:53. Розмістив: Віктор Мельник

З 12 грудня 2020 року почала діяти програма щодо надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання для виплати найманим працівникам (Закон України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 №1071 та постанова КМУ від 09.12.2020 № 1231).

Понад 1,5 тисячі працівників Черкащини отримають одноразову матеріальну допомогу

З початку дії програми (станом на 22 грудня) до Черкаської обласної служби зайнятості подано 173 пакети документів для надання такої допомоги 1597 працівникам. По 94 заявкам вже прийнято позитивні рішення. Орієнтовна сума допомоги, згідно з розрахунками роботодавців, становить близько 7,5 млн грн.

Для отримання відповідної допомоги суб’єкти господарювання подавали особисто, або  дистанційно у сканованому вигляді на електронну адресу обраної сервісної установи обласної служби зайнятості мінімальний пакет документів – заяву, копію наказу про скорочення діяльності підприємства в період обмежувальних протиепідемічних заходів та відомості про найманих працівників.

Найбільшу кількість  пакетів документів подали роботодавці з міст Черкаси, Сміла та Смілянського, Драбівського, Монастирищенського і Чорнобаївського районів.

Програмою зацікавлені представники бізнесу різних галузей, серед яких: видавництво книг, стоматологічна практика, виготовлення меблів, оптова торгівля, виробництво взуття, ткацьке виробництво, будівництво трубопроводів та ін.

Запроваджена програма покликана підтримати роботодавців та сприяти збереженню робочих місць, забезпеченню зайнятості найманих працівників у період карантину, запобіганню зростання безробіття.

Сьогодні в Черкаському обласному центрі зайнятості прийматимуться остаточні рішення щодо надання відповідної допомоги суб’єктам господарювання.

«Одноразова матеріальна допомога надається службою зайнятості суб’єктам господарювання - юридичним особам, які скоротили або можуть скоротити робочий час працівників через карантинні обмеження. Розмір виплат визначається пропорційно робочому часу, який скорочено та не може перевищувати 8 тис. грн на одного працівника. Важливо зазначити, що роботодавці зобов’язані виплатити матеріальну допомогу на рахунок працівника не пізніше наступного робочого дня після надходження коштів. При цьому, матеріальна допомога не надаватиметься суб'єктам господарювання, які зареєстровані менше трьох місяців або перебувають у стані припинення чи банкрутства. Також виплати не здійснюються підприємцям, які отримують допомогу по частковому безробіттю», - коментує директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.


Повернутися назад