Головна > Черкаси та область / Суспільство > У Червонослобідській громаді може з’явитись інноваційний сміттєпереробний завод

У Червонослобідській громаді може з’явитись інноваційний сміттєпереробний завод


3-03-2021, 22:09. Розмістив: Наталка Петренко

У Червонослобідській громаді може з’явитись інноваційний сміттєпереробний завод- Днями громаду відвідали представники ТОВ “Німецько-українське підприємство “Браун Індастріал Технолоджі”, ми провели спільну зустріч із представниками депутатського корпусу, членами виконкому та представниками громадськості, - розповів голова Червонослобідської ОТГ Олександр Литвиненко. – У основі проекту, який пропонують громаді - впро­вад­ження су­час­ної тех­но­ло­гії та передового дос­ві­ду у сис­те­мі по­вод­ження з від­хо­да­ми. Ми плануємо проведення громадських слухань для вивчення думки громади щодо реалізації цього проекту, вони відбудуться уже найближчим часом.

- Втілення цього проекту відкриє для громади одразу кілька можливостей: екологічної переробки відходів, а особливо – тих, спалювання яких стає сезонною екологічною проблемою (листя, трава, бур’ян). А також – відходів, що вже накопичилися на сміттєзвалищі і потребують утилізації, - констатує  заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Шаповал. -  Крім того, громада отримуватиме від реалізації проекту понад 500 тисяч євро. “Браун Індастріал Технолоджі” пропонує громаді створити спільне підприємство з переробки сміття - і вкласти в його будівництво 1,8 млн. євро (загальний бюджет проекту - 6 млн. євро). Підприємство зможе переробляти 26 тон відходів на добу (приблизно стільки і потребує громада) - і виробляти до 1,5 МВт електроенергії на годину, яку реалізовуватимуть по так званому «зеленому тарифу». Крім того, на підприємстві буде створено до 50 робочих місць. Наразі цей проект є найбільш екологічним з-поміж тих, які коли-небудь пропонували втілити громаді для вирішення питання утилізації побутових відходів.


Повернутися назад