Головна > Черкаси та область / Кримінал > Черкаськими правоохоронцями виявлено човен-двійник, що незаконно наловив риби на 1,5 млн грн

Черкаськими правоохоронцями виявлено човен-двійник, що незаконно наловив риби на 1,5 млн грн


2-04-2021, 14:15. Розмістив: Тетяна Стеценко

Під час перевірки документів, встановлено, що один із промислових човнів займався незаконним виловом риби без будь-яких дозвільних документів. Орієнтовна сума завданих збитків за попередніми підрахунками становить близько 1,5 мільйона гривень.

під час патрулювання території Кременчуцького водосховища поблизу села Тіньки Чигиринського району інспектори помітили два промислових човна «двійника» із однаковими бортовими номерами

30.03.2021 року працівниками Державної екологічної інспекції Центрального округу спільно з інспекторами роти з обслуговування водних об’єктів управління патрульної поліції в Черкаській області, Управлінням авіації та поліції на воді міста Києва, а також з громадською організацією “Річковий Дозор” здійснювали заходи з протидії незаконному вилову водних біоресурсів.

Так, під час патрулювання території Кременчуцького водосховища поблизу села Тіньки Чигиринського району інспектори помітили два промислових човна «двійника» із однаковими бортовими номерами. В човнах перебували чотири особи. Побачивши інспекторів один із човнів намагався втекти та викинути сітки у воду. Однак, чоловіків наздогнали та направили до берега.

Під час перевірки документів, встановлено, що один із промислових човнів займався незаконним виловом риби без будь-яких дозвільних документів. Крім того, в човні перебували необирковані сітки, журнал жодного з човнів не відповідав бортовому номеру та промисловий лов здійснювався на фарватері.

Під час огляду, у човні виявили мисинові сітки в кількості 8 шт. кроком вічка 36 мм, що являються забороненими для промислового рибальства та свіжовиловлену рибу видів: судак – 878 шт., тарань – 2308 шт., чехонь – 40 шт., густера – 1037 шт., синець – 200 шт.

Орієнтовна сума завданих збитків за попередніми підрахунками становить близько 1 508 070 гривень.

На місце події викликано слідчо-оперативну групу Чигиринського відділу поліції ГУНП в Черкаській області для встановлення обставин вчинення правопорушення. Заборонені знаряддя лову та човен-двійник вилучені для проведення слідчих дій. Риба передана на реалізацію до рибоприймального пункту з подальшим перерахуванням коштів до бюджету.

Враховуючи завдану істотну шкоду та значну кількість виловленої риби вирішується питання про порушення кримінального провадження за ознаками статті 249 КК України (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).


Повернутися назад