Головна > Наш край > П’ять цікавих місць Черкащини: що незвичайного подивитись недалеко від Черкас

П’ять цікавих місць Черкащини: що незвичайного подивитись недалеко від Черкас


31-05-2021, 19:10. Розмістив: Тетяна Стеценко

Перша столиця козацької держави

І хоча найвідомішою туристичною пам’яткою Черкащини є Уманський парк “Софіївка”, в області знаходиться багато інших цікавинок, які також варто відвідати. 

Сумісно з експертами сервісу бронювання “Ваубу”, котрі допомагають забронювати готель у будь-якому куточку України, ми розглянемо визначні місця Черкащини, про які ви навіть не здогадувалися.

Перша столиця козацької держави

Попри те, що більшість пам’яток про козаків пов’язані з Січчю, перша столиця козацької держави була у Чигирині, що, як ви зрозуміли, на Черкащині. Тут є багато цікавинок:

  • будинок гетьмана Хмельницького;

  • скарбниця;

  • вцілілий бастіон Дорошенка;

  • колишня фортеця “Замкова гора”. 

Історичний комплекс охоплює і навколишні села: Суботів, Медведівку та Стецівку. 

З Черкас до Чигирина рушають прямі автобуси. Тривалість подорожі близько години, тому можна забронювати номер в обласному центрі через сервіс “Ваубу”: по-перше, на сайті завжди є вільні готелі на обрані дати, по-друге, це унікальний сервіс, де можна торгуватися з готельєром, пропонуючи за номер менше грошей. 

Осередок Трипільської культури

У селі Легедзине

Нумо копнемо в історію глибше, до найвідомішого первісного поселення людей на території України. У селі Легедзине існувало гігантське містечко на 15 тисяч осіб. З 2003 року тут діє автентичний культурний заповідник. 

Він складається з 11 городищ, є музеї тодішньої кераміки та інших знахідок. Створюються музей просто неба, де відвідувачі можуть побачити реконструйовані трипільські житла та стати членом археологічної групи. Тож тепер ви знаєте, куди поїхати в Черкаській області за історичними враженнями.

Місто-привид

Історія незаселеного міста Черкаської області Орбіта розпочалася більш як 50 років тому, коли у країні планували ще одну електростанцію для обслуговування хімічних заводів. Для цього вибудували місто-супутник, у яке мали заселитися 20 тисяч осіб. Та після подій у Чорнобилі Орбіта з недобудованими багатоповерхівками пустує. 

Щоб побачити місто-привида, рушайте автівкою чи автобусом до села Вітове, а від нього доведеться трохи пройти пішки.

Буцькі фіорди - мальовничі куточки Черкащини

Буцький каньйон (Вир) на річці Гірський Тікич

У Маньківському районі є невелике селище Буки, а поруч із ним мальовнича локація - Буцький каньйон (Вир) на річці Гірський Тікич. Пейзаж чимось нагадує норвезькі фіорди, гострі скелі наче нависають над водою. Річка тече по вузькому та глибокому проходу між скель, які налічують щонайменше 2 млрд років віку. 

Колись тут працювала ГЕС, і саме звідти річка тече порогами. На березі можна побачити руїні водяного млину XIX ст. Щоб відвідати локацію, зручніше забронювати житло в Умані чи Жашкові та дістатися до берега автівкою. 

Буддійська святиня

Щоб побачити таку дивину, не потрібно навіть виїжджати за межі Черкас. У місті є буддійський Храм Білого Лотоса і він єдиний у всій Європі. При розробці храму за основу взяли архітектурну споруду у Лаосі та побудували його без залучення техніки. Тут ченці вчать філософію, медитують, займаються йогой та кунг-фу. Відвідувачам пропонують провести чайну церемонію чи екскурсію з гідом.

Цікаві місця Черкащини вражають своєю незвичністю. Якщо природа, то фантастична. Якщо історичні пам’ятки, то унікальні та стародавні. Тож не сидіть у місті, приїжджайте в область - тут є чим помилуватись. 


Повернутися назад