Головна > Україна / Інтернет > Мінцифри запустило освітній серіал про те, як захиститися від кібершахраїв (відео)

Мінцифри запустило освітній серіал про те, як захиститися від кібершахраїв (відео)


13-08-2021, 11:55. Розмістив: Сергій Корнелюк

12 серпня 2021 року Міністерство цифрової трансформації України презентувало новий освітній серіал «Обережно! Кібершахраї», який допоможе громадянам захиститися від кібершахраїв.

Обережно! Кібершахраї

Актуальність серіалу. Понад 5000 кіберзлочинів було зареєстровано у 2020 році. Помітну частку цих злочинів становлять шахрайства з платіжними картками, крадіжки грошей з банківських рахунків та викрадення інформації.

Де можна подивитися освітній серіал? Безоплатно подивитися можна на національному порталі з розвитку цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта.

Особливість формату. Це 4 серії тривалістю 8-10 хвилин, де можна отримати практичні поради, що робити:

Серія 1. Коли ваша сім-картка більше не ваша

Серія 2. Коли вкрали телефон

Серія 3. Коли пишуть шахраї

Серія 4. Коли телефонують шахраї

Після кожного епізоду на глядачів очікує тестування для закріплення матеріалу. А після успішного складання фінального тестування кожен отримає електронний сертифікат.

Під час презентації заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан розповіла детальніше про освітній серіал: «В освітньому серіалі експерти моделюють ситуації, в яких відбувається втрата службової та приватної інформації. І розповідають, що потрібно робити в кожній з них. Глядач дізнається, що робити в разі крадіжки фінансового номера, втрати мобільного пристрою чи цілеспрямованого викрадення інформації».

Презентацію освітнього серіалу можна подивитися на Facebook-сторінці Мінцифри або YouTube-канал Мінцифри.

Курс розроблено Міністерством цифрової трансформації України за підтримки проекту агентства з міжнародного розвитку США (USAID) «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» та значного внеску в курс Кіберполіції, НБУ, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, CERT-UA й Комітету ВРУ з цифрової трансформації.


Повернутися назад