Головна > Черкаси та область / Театр > Відомому актору відкриють меморіальну дошку на Хрещатику

Відомому актору відкриють меморіальну дошку на Хрещатику


15-01-2015, 08:49. Розмістив: Сергій Корнелюк

Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Т.Г. ШевченкаУ Черкасах 16 січня о 15.00 на будинку по вул. Хрещатик, 188 (ріг Хрещатика та Байди Вишневецького) відбудеться відкриття меморіальної дошки до дня народження Володимира Пимоновича Ігнатенка.

В.П. Ігнатенко понад 30 років був актором Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка, а загалом віддав сцені 50 років, зігравши 250 ролей. Народний артист УРСР (1968).

Довідка:

Володимир Ігнатенко народився 16 січня 1920 року у селі Димамерки Лоєвського району Гомельської області. Театром захопився в дитинстві. У драмгуртку при клубі учителів у шістнадцять років грав переважно літніх людей.

Виступав навіть в операх: співав партії батька в «Катерині», Карася в «Запорожці за Дунаєм». Під час Великої Вітчизняної війни бригадою Володимира Ігнатенка було дано 38 концертів, із них 13 – безпосередньо на фронті. Після війни актор працював у Ніжинському, згодом – у Чернігівському театрах. Акторська кар’єра Володимира Пимоновича вдало склалася і в Черкасах.

У листопаді 1965 року В.П. Ігнатенко став провідним актором Черкаського обласного музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка. Тут він створив цілу галерею образів. Серед них Тарас Шевченко («Тарас Шевченко» Андрія Малишка), Наріжний («Тил» Миколи Зарудного), Хома Кичатий («Назар Стодоля» Тараса Шевченка), Іван Карась («Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського), Іван («Безталанна» Івана Карпенка-Карого). Усього на творчій ниві актора більше 200 ролей і кожна з них – яскравий образ.

У фільмі Тимофія Левчука «Полум’я гніву», знятому 1955 р., він зіграв запорозького отамана Івана Сірка. Володимир Пимонович відомий як актор, що вмів зіграти в одному спектаклі кілька ролей. В «Наймичці» він грав Панаса і Цоколя, в «Безталанній» – Гната і Степана, в «Порт-Артурі» – Корейка, генерала Кондратенка, адмірала Макарова.

Упродовж двадцяти років очолював у театрі партійну організацію. Був членом Українського республіканського комітету захисту миру. У Черкасах його працю відзначено орденом Трудового Червоного Прапора.

А першою нагородою В.П. Ігнатенка була медаль «За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.», яку актору вручили у Ніжинському військкоматі у 1946 році. Наступною була медаль «За трудовую доблесть». Цією нагородою В.П.Ігнатенка відзначено 25 листопада 1960 року. Пам’ятний знак «Медаль учасника Другої світової війни» артисту видала Черкаська крайова організація Народного руху України. Посвідчення за №4917 підписав голова Народного руху України В’ячеслав Чорновіл.

Після тривалої і невиліковної хвороби ранньої осені 2007 року Володимир Пимонович Ігнатенко пішов в інші світи. Його урочисто поховали на міському кладовищі у Черкасах і вшанували його акторський талант.

 


Повернутися назад