Головна > Черкаси та область / Суспільство > У Золотоноші діти й дорослі з інвалідністю займаються гончарством та випічкою хліба

У Золотоноші діти й дорослі з інвалідністю займаються гончарством та випічкою хліба


16-12-2021, 18:14. Розмістив: Сергій Корнелюк

У Центрі надання соціальних послуг (ЦНСП) Золотоніської громади на Черкащині новорічні дива створюють діти й дорослі з інвалідністю, які виготовляють у соціальній майстерні Золотоніського ЦНСП гончарні вироби, печуть пряники і хліб. Вони готують на благодійний захід до Києва кілька ялинкових віночків, прикрашених різноманітними смаколиками з пряничного тіста та шоколаду.

У Центрі надання соціальних послуг (ЦНСП) Золотоніської громади на Черкащині новорічні дива створюють діти й дорослі з інвалідністю, які виготовляють у соціальній майстерн

Виручені кошти від продажу цих новорічних прикрас підуть на придбання слухового апарата для хлопчика, який мешкає в Золотоніській громаді. А одинокі й самотні мешканці громади отримають у подарунок до Різдва імбирні пряники.

Директор ЦНСП виконавчого комітету Золотоніської міської ради Людмила Неліна розповіла, що за підтримки благодійної організації «Фонд родини Нечитайло» та міської ради п’ять років тому у громаді відкрили гончарну майстерню «Мальва». Придбали муфельну піч, три ножні гончарні круги й два електричні.

Метою проекту було внести щось нове в організацію трудової терапії для дітей та дорослих з інвалідністю, «витягнути» їх з чотирьох стін. До майстерні почали привозити дітей і дорослих з різними нозологіями не лише з міста, а й із сіл та інших громад. Їхні рідні, за необхідності, самі сідали за гончарні круги, допомагаючи близьким. У ЦНСП діє виставка їхніх виробів. Нерідко її відвідувачі щось купують, а також замовляють певні вироби.

Згодом були реалізовані інші соціальні проекти, які сьогодні об’єднані загальною назвою «Майстерня успіху». Наразі фахівці цієї майстерні вчать дорослих з різними нозологіями випікати хліб кількох сортів, який буде реалізовуватися за соціальними цінами.

«У найближчих планах – створення соціальної пральні та соціальної теплиці. Головне – не боятися братися за нове. Для цього не потрібно багато грошей. Треба лише знайти людей, які горять бажанням допомагати ближнім», – каже Людмила Неліна.

«Саме регіони мають стати локомотивами розвитку інклюзії в Україні. Адже на місцях знають, як краще витрачати кошти, які держава і місцеві органи влади виділяють на розвиток інклюзії. Кожен такий реалізований проект – великий успіх для всієї держави. Міністерство соціальної політики і надалі допомагатиме громадам, які прагнуть забезпечити рівні умови для всіх», – наголошує Міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Допомога громадам у створенні і розвитку соціальної інфраструктури в умовах децентралізації – один з пріоритетних напрямків проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», який реалізується Мінсоцполітики за підтримки Світового банку.

Про проект

«Модернізація системи соціальної підтримки населення України» – проект, який реалізує Міністерство соціальної політики України за підтримки Світового банку. Мета проекту – сприяння успішному здійсненню соціальних реформ, спрямованих на зменшення бідності та підвищення соціального захисту найуразливіших груп населення.

У рамках проекту удосконалюються процеси надання соціальної допомоги, покращується адміністрування соціальних виплат і послуг, стимулюється розвиток сімейних форм виховання та соціальна підтримка дітей-сиріт і сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Фото rubryka.com


Повернутися назад