Головна > Черкаси та область / Війна РФ проти України / Відео > Тушонка для ЗСУ: у черкаській школі роблять консерви на передову

Тушонка для ЗСУ: у черкаській школі роблять консерви на передову


11-03-2022, 11:03. Розмістив: Тетяна Стеценко

600 банок м’ясних і рибних консервів для Збройних Сил України виготовили у черкаській школі. До справи долучилися вчителі, батьки школярів та жителі мікрорайону, розповіла Суспільному директорка школи Галина Титаренко.

600 банок м’ясних і рибних консервів для Збройних Сил України виготовили у черкаській школі. До справи долучилися вчителі, батьки школярів та жителі мікрорайону

За словами Галини Титаренко, частину сировини для консервів привезли доброчинники та волонтери, частину закупили за кошти з міського бюджету.

"На півлітрову банку кидаємо дві столові ложки олії, перчик п'ять-шість штук і один-два лаврових листки", — цими спеціями чисті банки наповнювала волонтерка Лідія Сиваченко.

До війни вона навчала дітей української мови та літератури. Нині, свій обов’язок відчуває в іншому:

"Ми дуже швидко самоорганізовуємося, ми знаємо, хто що, одні миють банки, одні накидають, одні ріжуть, тобто знаємо, що за чим робити".

"Вдома дуже складно, а тут легше, тут ти виконуєш певну роботу і твої думки налаштовані зовсім на інше. А не те що ти дивишся новини та просто не знаєш, що думати", — зазначила Лідія Сиваченко.

На півлітрову банку кладе 400 грамів курятини, розповіла вчителька початкових класів Лілія Ткачук. Вперше в житті вона робить м’ясні консерви:

"Я все життя вчителюю в цій школі — понад 35 років тут працюю. Тому приходжу, що можу, то і допомагаю. І відволікаємось тут, і разом натхнення приходить, і підтримаємо одна одну, так що бойовий дух є".

"У нас є два кухарі дитячого садочка і дуже багато жіночок, які чудово знають рецепти. Ми готуємо класичну тушкованку", — зауважила жінка.

Директорка школи Галина Титаренко розповіла, що нині готові до вживання м’ясні консерви, а ще наготували рибні.

Спочатку попросили про допомогу своїх вчителів, потім прийшли батьки школярів, а за ними і жителі міста, які принесли спеції та банки, зауважила пані Галина:

"Банки, кришки, сіль, перець, лавровий листочок, все принесли небайдужі мешканці, при чому за два дні нам принесли дуже всього вдосталь".

За словами Галини Титаренко, працювати люди приходять сім’ями, і хоч робота важка, кожен йде додому з почуттям, що зробив велику справу.


Повернутися назад