Головна > Україна / Війна РФ проти України > У ЄС обговорюють використання заморожених активів російських бізнесменів для відновлення України – Bloomberg

У ЄС обговорюють використання заморожених активів російських бізнесменів для відновлення України – Bloomberg


19-03-2022, 12:40. Розмістив: Сергій Корнелюк

Влада Євросоюзу обговорює можливість використання активів великих російських підприємців, які підпали під санкції, для фінансування відновлення України після війни. Про це американському агентству Bloomberg розповіли три джерела, знайомі з розглядом цього питання.

Житлові будинки у Маріуполі, пошкоджені російськими обстрілами

Житлові будинки у Маріуполі, пошкоджені російськими обстрілами, 18 березня 2022 року

Видання пише, що ініціатива перебуває на "дуже ранній стадії" обговорень, остаточного рішення ще не ухвалено, зазначають співрозмовники агентства. За їхніми словами, одним із варіантів також розглядається використання заморожених російських активів для виплати військових репарацій.

Офіційний представник Єврокомісії Ерік Мамер заявив, що "наразі активи лише заморожені", а голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн "не просила вивчити це питання".

Після вторгнення Росії на територію України 24 лютого 2022 року держави-члени ЄС та інші країни ухвалили кілька пакетів санкцій.

Росія – країна, яка перебуває під найбільшою кількістю санкцій у світі. Вона обійшла Іран та Північну Корею, випливає з підрахунків санкційної бази даних Castellum.ai. З 22 лютого проти Росії ввели більше санкції, ніж сумарно було після анексії Криму, отруєння у Солсбері та втручання у вибори США.

Обмеження серед іншого мають на увазі заморожування зарубіжних активів великих російських бізнесменів, включаючи власника "Сєвєрсталі" Олексія Мордашова, главу "Роснефти" Ігоря Сечина, засновника USM Holdings Алішера Усманова.

В рамках санкцій лише Італія заморозила активи російських підприємців на суму близько 780 мільйонів євро (92 мільярди рублів), зазначає Bloomberg.

США створили міжнародну групу для пошуку та арешту активів російської еліти на Заході. До неї увійшли представники Австралії, Великої Британії, Канади, Японії, Німеччини, Франції, Італії та Єврокомісії. Члени групи також отримали список із 50 осіб, на яких вони мають зосередити свою увагу.


Повернутися назад