Головна > Україна / Головне / Економіка > В Україні можна отримати компенсацію за житло: кого торкнеться

В Україні можна отримати компенсацію за житло: кого торкнеться


23-01-2023, 13:38. Розмістив: Віктор Мельник

Заступник голови Мінвідновлення Олександра Азархіна розповіла, як можна отримати компенсацію за житло.

Про це пише biz.today.ua.

Так, держава відмовилася від ідеї будівництва нового житла для громадян замість зруйнованого. При цьому українці матимуть змогу отримати компенсацію за житло. Її видаватимуть житловими сертифікатами, тобто фактично грошима.

Чиновниця уточнила, що наразі вже готовий до розгляду у парламенті у другому читанні відповідний законопроект №7198, у якому враховано позицію міністерства. До того ж у Мінвідновленні наполягали на тому, щоб надати людям, які втратили житло внаслідок війни, можливість вибору. Як зазначається, у першій редакції закону передбачалося, що держава будуватиме нове житло замість зруйнованого та заселятиме туди громадян.

Однак зараз вирішили, що держава просто видаватиме громадянам грошові сертифікати на суми, що рівні вартості втраченого житла. Таким чином, далі люди на свій розсуд розпоряджатимуться цими грошима. Тобто, вони зможуть придбати собі нову квартиру на первинному чи вторинному ринку, або побудувати на ці гроші приватний будинок, або використати їх на будівельні матеріали та ще прикласти власні гроші, щоби вийшов більш просторий будинок, ніж вони мали до війни.

"У людини буде можливість вибрати, як вона використовує житловий сертифікат - або на ринку вторинного житла або первинного житла. Також передбачена можливість, у разі втрати приватного будинку, на цій ділянці отримати компенсацію за будівельні матеріали та роботи з будівництва будинку на місці зруйнованого", - розповіла Азархіна.

Вона також роз'яснила, що житловий сертифікат дійсний протягом п'яти років. За гроші з нього можна буде купити на вибір: квартиру на первинному або вторинному ринку житла, приватний, садовий або дачний будиночок. Громадяни зможуть обирати нове житло в будь-якому регіоні України, окрім тимчасово окупованих чи тих, де ведуться активні бойові дії.

"Якщо коштів житлового сертифікату для купівлі бажаного об'єкта нерухомості недостатньо, людина може додати суму, що бракує", - підкреслила чиновниця.


Повернутися назад