Головна > Черкаси та область / Війна РФ проти України / Суспільство / Відео > У Черкасах офіційно відкрили Центр реабілітації для учасників АТО
У Черкасах офіційно відкрили Центр реабілітації для учасників АТО25-10-2014, 10:27. Розмістив: Віктор Мельник |
Двадцятиоднорічний Артем у зоні АТО провів майже три місяці. Там був водієм. І побратимів на лінії вогню забезпечував боєприпасами. Та місяць тому хлопець потрапив під ворожий обстріл. Артем Курилов, учасник АТО: Попав під обстріл, контузія в мене. Умови тут дуже хороші. Мені подобається. Лежав уже в госпіталі воєнному, то тут набагато комфортніше, краще.
Тепер Артем разом із шістьома побратимами відновлює своє здоров’я у Черкаському центрі реабілітації учасників АТО. Тетяна Бондарєва, лікарка Черкаського Центру реабілітації учасників АТО: Захворювання найбільш різні. В основному це баротравми, контузії, закриті черепно-мозкові травми. Осколкові, кулеві враження. Але вони до нас уже поступають на реабілітацію, коли вже ці рани загоєні, прооперовані. Тут вони проходять повністю реабілітацію.
Про важливість реабілітації після важкого бою як ніхто інший знає доброволець полку "Азов" Олег Петренко. Вояк впевнений: саме на рідній землі наші хлопці зможуть сповна набратися сил. Олег Петренко, доброволець полку "Азов": Конечно же важно, что ребята, которые вот защищали страну, причем не просто защищали страну, а в прямом смысле проливали кровь, получили ранения. И уже после интенсивной терапии, после операций. Такое логическое завершение период реабилитации, чтобы имели возможность полноценно вернутся к нормальной жизни. Возможно, кто-то обратно в строй.
В центрі реабілітації кажуть: загалом місця мають на п’ятдесятьох вояків. Сергій Задорожній, головний лікар Центру реабілітації воїнів АТО: Відділення заповнене і іншими категоріями: ветерани Афганістану, учасники Чорнобильської трагедії, ветерани війни. І так як у нас на першому місці реабілітація психологічна, то присутність цих людей тут разом із бійцями АТО неабияк доречна.
Микола Томенко, радник Президента України: Недолік ставлення до нас, до афганців полягав у тому, що у нас інвалідам ноги латали, а потім викидали на вулицю. Дуже важливо, щоб люди повернулися психологічно, морально в реальне життя. І щоб вони знали, що ми їх шануємо.
Поки що Черкаський центр реабілітації учасників АТО єдиний в Україні. Та з часом схожі центри планують відкрити майже в усіх областях країни.
Повернутися назад |