Головна > Черкаси та область / Суспільство > Нейрохірурги Черкаської обласної лікарні проводять сучасні малоінвазивні операції на хребті

Нейрохірурги Черкаської обласної лікарні проводять сучасні малоінвазивні операції на хребті


3-02-2015, 19:58. Розмістив: Тетяна Стеценко

нейрохірургічне відділенні Черкаської обласної лікарні, яке очолює Денис ГодлевськийНовий вид малоінвазивних операцій на хребті освоїли нейрохірурги Черкащини. Кілька місяців тому у нейрохірургічному відділенні Черкаської обласної лікарні, яке очолює Денис Годлевський, при переломах хребта розпочали застосовувати малоінвазивну систему стабілізації хребта OsseoFix.

Як повідомив Денис Годлевський, малоінвазивні оперативні втручання при переломах хребта, такі як вертебропластика і кіфопластика, в Черкаській обласній лікарні розпочали проводити ще в 2009 році. Операції з використанням системи OsseoFix стали новим кроком у розвитку черкаської нейрохірургії, пише Економіка сьогодення.

– Ще не так давно багатьох пацієнтів нашого відділення при переломах хребта ми оперували шляхом проведення вертебропластики чи балонної кіфопластики. Нині у своїй практиці наші нейрохірурги застосовують новий метод малоінвазивного втручання – OsseoFix. Він фактично є удосконаленим варіантом попередніх операцій, але більш надійний та більш безпечний. Адже завдяки конструкції системи OsseoFix з′явилася можливість максимально безпечно стабілізувати пошкоджений хребць та відновити його висоту, – розповів Денис Олегович.

Суть операції полягає в тому, що пацієнту через маленький надріз (близько 1 см) через шкіру вводиться спеціальний інструментарій у вигляді спиць та розширювачів, за допомогою яких у тіло ушкодженого хребця заводиться сітчаста трубочка (стент). За допомогою спеціального пристрою нейрохірург розпрямляє стент, який збільшується у діаметрі і відновлює висоту пошкодженого хребця. Після цього у порожнину закачується кістковий цемент (спеціальна рідка пластмаса, яка швидко твердне). Після «цементування» хребців всі інструменти із тіла пацієнта виймаються.

– Ось так за кілька десятків хвилин поламаний хребець стає найміцнішим хребцем в організмі людини, – показує рентгензнімки Денис Олегович. – Всі хірургічні маніпуляції виконуються з допомогою високоточної рентгенівської апаратури і відображаються на моніторі. Така операція проводиться під поверхневим наркозом протягом 20 хвилин.

Після такого оперативного втручання хворі, які від болю і поворухнутись не могли, фактично відразу можуть самостійно ходити. Тож пацієнт після операції перебуває у лікарні не більше доби, що економічно вигідно як для нього так і для медичного закладу.


Повернутися назад