Головна > Черкаси та область / Економіка > Договори оренди земельної ділянки у Черкасах тепер будуть засвідчувати нотаріально

Договори оренди земельної ділянки у Черкасах тепер будуть засвідчувати нотаріально


6-02-2015, 17:00. Розмістив: Тетяна Стеценко

заступник міського голови Олександр ІльченкоАби оформити чи поновити договір оренди земельної ділянки, черкасцям нині слід посвідчувати його нотаріально. І це при тому, що зазначені угоди й без того реєструються у відповідному державному реєстрі. Такі кроки передбачені внесеними депутатами міської ради в березні минулого року змінами до рішення «Про затвердження Порядку оформлення прав на земельні ділянки у м. Черкаси» від 9.02.2012. На думку заступника міського голови Олександра Ільченка, ухвалені зміни є нераціональними, створюють фінансові незручності для орендарів і викликають додаткову паперову тяганину.

Нагадаємо, що під час однієї із торішніх сесій міська рада до пунктів №25, 26, уже чинного порядку додала таке:

«Укладення договору оренди землі відбувається в порядку, передбаченому відповідним стандартом надання адміністративної послуги (дозвільної процедури), посвідчуються нотаріально державними нотаріусами міста Черкаси», – йдеться в 26-ому пункті порядку. Теж саме й у 25-ому пункті щодо поновлення договору оренди землі.

Передовсім, наголошує Олександр Анатолійович, необхідність нотаріального посвідчення договорів оренди не передбачена жодними законодавчими актами. Більше того – за послуги нотаріуса люди, які оформлюють земельні угоди, вимушені сплатити їм від 30 до 50 відсотків річної орендної плати.

– Черкащани, які приходять до мене на особистий прийом, задають мені, як представнику міської влади, цілком логічні питання. Перш за все, кажуть, якщо між нами укладений договір оренди землі, вони готові сплатити нам кошти за оренду, але ж чому вони мають платити якісь зайві кошти? Окрім цього, якщо міська рада хоче, щоб ці договори нотаріально посвідчувалися й міська рада отримує дохід від цієї землі, то чому ж не міська рада сплачує нотаріусам ці гроші? І останнє – на кого конкретно з черкаських державних нотаріусів працює Черкаська міська рада, якщо ухвалює такі рішення. Тим більше, що зараз, як і на момент ухвалення змін, усі хоч державні, хоч приватні нотаріуси працюють у рівних умовах. Зараз уже немає норми про те, що деякі види нотаріальних дій міг вчиняти тільки державний нотаріус, – наголосив Олександр Ільченко.

За словами заступника міського голови, таке рішення було ухвалено для того, щоб зняти зі своїх плечей тягар боротьби з тими орендарями, які не сплачують кошти орендної плати за користування земельної ділянкою.

– Це зроблено для того, щоб із ними не судитися, адже нотаріус має право вчиняти нотаріальний напис, а тоді в безспірному порядку це можна передавати у виконавчу службу, – сказав він. – Тобто ми не хочемо працювати, ходити в суди й боротися з тими хто поганий. Тому вирішили «хай всі будуть погані, хай всі платять більше, а нам буде легше». Але ж ми повинні робити так, щоб простіше було перш за все людям.

У подальшому, каже Олександр Ільченко, він ініціюватиме або скасування рішення про внесення змін до порядку оформлення прав на земельні ділянки в Черкасах, або прийняття норми, за якою сплачені за нотаріальні дії кошти будуть зараховуватись у рахунок орендної плати чи їх платитиме міська рада, як зацікавлена сторона договору.


Повернутися назад