Головна > Черкаси та область / Економіка > Черкаські водоканалівці переймали досвід у своїх колег з Житомира

Черкаські водоканалівці переймали досвід у своїх колег з Житомира


27-10-2014, 16:43. Розмістив: Віктор Мельник

Актуальні проблеми якості питної води, правові та технологічні аспекти водопідготовки обговорювали минулого тижня у Житомирі. Саме на базі комунального підприємства “Житомирводоканал” відбулося виїзне засідання робочої групи асоціації “Укрводоканалекологія” з питань якості питної води та стоків. Головою робочої групи був директор КП “Черкасиводоканал” Сергій Овчаренко.

– Нині актуальними та приоритетними є проблеми якості питної води, розроблення нормативно-правової, технічної та технологічної документації, методик проведення лабораторного контролю, – повідомив голова робочої групи, директор КП “Черкасиводоканал” Сергій Овчаренко. – Адже раніше ці регулюючі документи розробляли без участі водоканалів, не враховуючи їх практичний досвід. Відтак, мали нормативну базу, яку було складно виконати. Тому, за ініціативи асоціації “Укрводоканалекологія”, було створено цю робочу групу, яка б працювала над розробкою та затвердженням відповідних документів спільно із науковцями та державними законодавчими органами, щоб відпрацювати й узгодити таку нормативну базу, яка відповідатиме європейським стандартам питної води і стане реальною основою для виконання.

Для участі в робочій групі з питань якості питної води та стоків відгукнулося багато фахівців водоканалів різних міст України: Вінниці, Тернополя, Харкова, Кіровограда, Чернігова, Чернівців, Полтави, Одеси та інших. Серед учасників – директори водних підприємств, начальники відомчих лабораторій, головні технологи. Доєдналися також представники Міністерства охорони здоров’я, представники науково-дослідних інститутів якості води, експерти асоціації “Укрводоканалекологія”.

“Житомирводоканал” обрали місцем зустрічі робочої групи з питань якості питної води та стоків не випадково, адже саме на цьому підприємстві нещодавно впровадили нову систему для знезараження води з використанням обладнання для виробництва гіпохлориду. Учасники зібрання мали змогу дізнатися особливості технології очистки води на підприємстві, відвідавши його основні об’єкти.

Робоча група з питань якості питної води та стоків на виїзному засіданні виокремила найважливіші питання, які потребують подальшого опрацювання та вирішення. Надалі фахівці групи працюватимуть над створенням регіональних контрольно-відомчих лабораторій, розробкою нових правил приймання стічних вод та ін.


Повернутися назад