Головна > Черкаси та область / Культура > І там, де звучить рідна Пісня і Слово - живе український народ

І там, де звучить рідна Пісня і Слово - живе український народ


20-02-2015, 08:24. Розмістив: Сергій Корнелюк

 

літературно–музична композиція «І там, де звучить рідна Пісня і Слово, - живе український Народ»

Ну що б, здавалося, слова...

Слова та голос - більш нічого.

А серце б'ється - ожива,

Як їх почує!...Знать, од Бога

І голос той, і ті слова

Ідуть меж люди!

Ці слова Тараса Шевченка стали лейтмотивом літературно–музичної композиції «І там, де звучить рідна Пісня і Слово, - живе український Народ», присвяченої міжнародному Дню рідної мови, 80-річчю з дня народження Василя Симоненка та 200-річчю з дня народження автора музики національного Гімну України Михайла Вербицького. Цей захід зібрав 18 лютого в СБК мешканців села Краснопілки, учнів та вчителів місцевої школи. Про це «Новинам Черкас» розповіли в Уманській РДА.

Щирі слова ведучих Віти Цюри та Ольги Гербут про вплив мови на людські серця підсилювали пісні «Молитва за Україну» та «Вишиванка» у виконанні ансамблю «Вербиченька» Родниківського СБК. Шквал аплодисментів від односельців супроводжував виступи «Повіяв вітер степовий» та «Живу в селі» вокального ансамблю Краснопільського СБК. Озивалися щемом в серцях пісні у виконанні ансамблю «Криниченька» Берестівецького СБК, пожвавлення й захоплення викликали патріотичні й жартівливі пісні, які виконали учасники ансамблю «Музики» Старобабанівського СБК.

«Такі заходи мають велике національно-патріотичне значення у вихованні підростаючого покоління, тому хотілося б щоб учнівська молодь неодмінно була присутня в залі та безпосередньо відчула красу української пісні та слова», - зазначила начальник відділу культури Світлана Починок.

На захист рідного слова ставали Тарас Шевченко Іван Франко, Леся Українка, Борис Грінченко, Микола Куліш, Володимир Сосюра, Ліна Костенко…

Василь Симоненко передбачив велике майбутнє і безсмертя української мови. 8 січня 2015 року Василю Симоненку виповнилося б 80! Літературні здобутки поета були висвітлені на виставці «Золоте перо Симоненка».

Затамувавши подих, присутні слухали живий голос поета, а пісня «Виростеш ти, сину», яка стала молитвою і звучить заповітом все новим і новим поколінням українців, у виконанні народного хорового колективу «Терниця» Дмитрушківського СБК викликала сльози у слухачів.

Унікальність та неповторність його слова ще раз окреслилася в пісні «Ти знаєш, що ти людина» у виконанні ансамблю «Горицвіт»

Анатолій Демянчук, голова районної Ради ветеранів війни та праці, відзначив змістовність, чіткість і органічну єдність блоків сценарію, декламаторські здібності ведучих, високу виконавчу майстерність художніх колективів та органічне поєднання Слова, Пісні, Людини. За його словами: - «Виконання Гімну стало апофеозом заходу».

У ході заходу присутні віддали шану автору мелодії Українського Національного і Державного Гімну отцю Михайлу Вербицькому, якому 4 березня 2015 року виповниться 200-ліття від дня його народження. Найкращим підсумком і оцінкою композиції стало загальне виконання державного Гімну України всіма присутніми.


Повернутися назад