Головна > Україна / Культура > «Мистецький десант» канівчан у Військовому інституті столиці

«Мистецький десант» канівчан у Військовому інституті столиці


23-02-2015, 12:06. Розмістив: Тетяна Стеценко

Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка Відповідно до Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо забезпечення проведення часткової мобілізації у 2015 році» від 30 січня 2015 року з метою мобілізаційного розгортання Збройних Сил та інших військових формувань України Генеральний штаб проводить заходи з підвищення ефективності органів військового управління, насамперед шляхом їх доукомплектування офіцерами запасу.

У складі мобілізованої команди офіцерів запасу у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка сьогодні проходять вишкіл наші земляки: Микола Порожній – голова федерації футболу Канівського району, Петро Тулюпа – Мельниківський сільський голова, Дмитро Горячев і Костянтин Мороз – працівники ПрАТ «Миронівська птахофабрика». З ініціативи М.Поржнього 18 січня відділом культури і туризму виконкому канівської міської ради (начальник О.Труфанова) та Канівським коледжом культури і мистецтв (директор В.Тихомир) з метою забезпечення соціально-психологічної підтримки офіцерів у залі інституту було проведено благодійний концерт. Про це «Новини Черкас» довідалися в Канівській РДА.

Військовий інститут було створено в січні 1998 року, але свої військові традиції заклад веде ще з 1933 року коли перша військова кафедра готувала командирів артилерійських взводів, льотчиків-спостерігачів і медсестер. Через п’ять років на кафедрі вже готували молодших командирів снайперів і кулеметників та інструкторів протиповітряної хімічної оборони. У 1949 році керівництво університету запроваджує військову підготовку для студентів фізичного та радіофізичного, а з 1962 року для механіко-математичного факультетів. В 1983 році кафедра реорганізується в Об’єднану військову кафедру на базі якої у 1991 році було створено Відділення військової підготовки Київського університету ім. Т.Шевченка з двох факультетів: військово-технічної та військово-гуманітарної підготовки. Через рік офіцери Відділення прийняли Військову присягу на вірність народу України.

Поряд з навчанням на полігоні в оволодінні новими зразками артилерії, тактики, засобами зв’язку приділяється активна увага забезпеченню соціально-психологічної підготовки особового складу. Одним із таких напрямків є проведення та участь в культурно-просвітницьких заходах, які організовують волонтери-митці та художні колективи.

Канівська делегація прибула до інституту вдень. Відбулася зустріч із земляками та керівниками навчального закладу. На початку заходу всі учасники хвилиною мовчання вшанували відвагу, силу духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності. Перед керівництвом інституту і курсантами із словами подяки і підтримки виступили заступник міського голови Наталія Матінова та радник міського голови Микола Москалець. Заступник начальника військового інституту по роботі з особовим складом полковник Віктор Уліч прийняв від делегації обереги та прапор міста Канева.

У концерті виступили художні колективи Канівського МБК: народний аматорський гурт «Перлина» (керівник Ю.Третьякова) з «Привітальною» та українськими народними піснями «Подушечка», «Ой полола дівчина лободу»; ансамбль «Лілея» (керівник Л.Заміховська) з піснями «Україна -мати», «На світанку», «Україна вишиванка»; солісти: Таісія Гончаренко – «Буду любити», «Не забудь», Тетяна Засуха – «А ми українці». Військово-патріотичні українські пісні виконали Євгеній Литвин – «Мамо не плач», «Повертайся до дому» та дует Лесі Заміховської і Таісії Гончаренко «Роксолана» – «Ти солдат України».

Народний аматорський ансамбль народного танцю КККіМ «Канівчанка» (керівник О.Горідько) подарував глядачам хореографічні композиції «Полька-канівчанка», «Вибрики», «Притупи» і «Чорноморочка». Глядачі більшості номерам аплодували стоячи, не приховуючи свого захоплення а іноді й сліз. Із запальним патріотичним натхненням воїни сприйняли пісні «Ріка печаль» і «Родина» у виконанні директора Канівської школи мистецтв Людмили Салтикової та у фіналі з хореографічним супроводом ансамблю «Канівчанка» її пісню «Україна». Ведуча заходу Інна Левіт теплими поетичними рядками нагадувала нашим патріотам про рідну домівку, кохану дівчину, дружину, дітей, батьків і непереможну Україну. Високим професіоналізмом відзначився звукорежисер Сергій Копилов. Фоторепортаж провів кореспондент газети «Дніпрова зірка» Ілля Труфанов.

Після завершення концерту начальник Військового інституту генерал-майор Віктор Балабін із словами вдячності вручив керівникам делегації грамоту від інституту та державний прапор з підписами мобілізованих офіцерів з Черкащини.


Повернутися назад