Головна > Черкаси та область / Суспільство > Черкаський обласний військовий комісаріат попросив місцеві ЗМІ “фільтрувати” інформацію щодо подій АТО

Черкаський обласний військовий комісаріат попросив місцеві ЗМІ “фільтрувати” інформацію щодо подій АТО


26-02-2015, 21:16. Розмістив: Сергій Корнелюк

Черкаські засоби масової інформації мають ретельніше “фільтрувати” інформацію, висвітлювати більше позитиву навіть у стані неоголошеної війни. 

Таку думку висловив заступник заступник обласного військового комісара Олег Захаренко під час круглого столу із представниками ЗМІ, повідомляє Вчасно.

– Я не розумію, навіщо фотографувати похоронні церемонії загиблих бійців. Це ще більше загострює і так напружену ситуацію. Зараз журналісти жениться за сенсаціями, змагаються, хто перший поставить новину про загиблого. Що питають, то це скільки загинуло. Така інформація явно не підтримує морально-бойовий дух.

Також Олег Захаренко озвучив претензію до висвітлення новин тематики АТО. За його словами, багато видань оприлюднюють інформацію, яка може стати “здобиччю” для російських спецслужб:

– Навіщо пересічним громадянам інформація про те, куди і хто передислокувався.

При цьому Захарченко зазначив, що по телефону із пресою він не спілкується, лише наживо.

Погодився із думкою заступника обласного комісара і речник ДСНС в області Костянтин Проценко. На його думку, такі заголовки як “На Черкащині здорожчав хліб”, “Черкасці масово скуповують продукти в магазинах” напружують ситуацію в суспільстві.

– Ми неодноразово проводили тренінги, як краще подавати інформацію. Мало ЗМІ подають інформацію про те, що робити в надзвичайних ситуаціях, до кого звернутися по допомогу.

Із такими зауваженнями журналісти не погодилися, адже чи не в кожному виданні є навіть окремі рубрики “Що робити у надзвичайних ситуаціях”, матеріали із офіційних сайтів спеціальних служб також публікуються.

У ході дискусії вирішили, що черкаський обласний військовий комісаріат систематично має інформувати ЗМІ, проводити прес-конференції з метою роз’яснення певних подій, проводити зустрічі чи тренінги для журналістів. Також спільно із департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА підготувати для ЗМІ пам’ятку щодо обмежень оприлюднення деяких фактів задля збереження військової таємниці.


Повернутися назад