Головна > У світі / Hi-Tech > Чому Apple не судиться з китайськими компаніями?

Чому Apple не судиться з китайськими компаніями?


3-03-2015, 13:51. Розмістив: Сергій Корнелюк

Дизайн пристроїв Apple «запозичують» фактично всі, кому не лінь. І особливо досягли успіху на цьому терені всілякі китайські виробники. І добре б мова йшла про всякі «дрібниці» незрозумілого походження. Але ж цим займаються і компанії побільше.

І як тут не згадати компанію Xiaomi, яка поступово набирає популярність. Її продукти виключно схожі на творіння Apple. При цьому факт «запозичення» навіть не приховується і визнається офіційно. Не відстає від Xiaomi і компанія Meizu, яка навіть почала свій шлях фактично з копіювання техніки Apple, повідомляє ukrainianiphone.com.

Та й більш імениті виробники також перестали соромитися. Та ж компанія Lenovo, наприклад. Одна з її останніх моделей - Lenovo S90 - просто чудово нагадує iPhone 6.

 Lenovo S90 - iPhone 6

Тим часом Apple на все закриває очі. Проте свого часу саме копіювання ідей призвело до гучної патентної війні з Samsung, яка тривала без перерви кілька років поспіль і не закінчилася донині.

Не дивно, що в Мережі все частіше з'являється думка, що причина цього криється у відвертій слабкості Тіма Кука як керівника. Який просто не бажає або не може переслідувати злісних порушників в судовому порядку. І дійсно, позиція Кука така, що він прагне уникати надлишку судових розглядів. І свого часу був проти «патентної війни» з Samsung.

Там, де виключно активний Стів Джобс такого б точно не зазнав. Проте часи змінюються. І те, що було добре в ті роки, зовсім не годиться сьогодні. Так само як те, що прийнятно для американського і європейського ринків, не підходить для ринку китайського. Судитися з китайськими компаніями на їх же території - завдання відверте безглуздя. Тим більше, що є ризик налаштувати проти себе місцеві власті, які вже неодноразово натякали Apple, що з ними не слід псувати відношення. Адже китайський ринок - один з найважливіших для компанії. Більш того, очікується, що найближчим часом в Китаї буде продаватися більше iPhone, ніж у США.

Та й чи потрібні всі ці нескінченні судові розгляди, які однаково сильно вимотують як позивача, так і відповідача? Вони поглинають багато фінансів і часу, дратують споживачів (так, у свій час навколо Apple почав формуватися образ «патентного троля») і далеко не завжди приводять до скільки-небудь прийнятного результату. Усі ці витрати куди краще пустити на реалізацію нових ідей. А їх у компанії, схоже, чимало.

Саме так і робить Тім Кук. І відсутність безглуздих судових розглядів криється не в його слабкості, а в іншому підході. Чи варто Apple, що стала нещодавно найбільшим виробником смартфонів у світі, засмучуватися через появу Lenovo S90? Той, хто хотів купити iPhone, зробить саме так. Той же, хто візьме собі відверту підробку, все одно буде служити чимось на зразок додаткової реклами для смартфона Apple. Тим більше, що у компанії з Купертіно є всі шанси обійти Lenovo навіть в Китаї.

Ринок смартфонів величезний і продовжує збільшуватися. Витрачати час і гроші на порожні судові розгляди вже просто не має сенсу. Цим активам можна знайти краще застосування. І чудові продажі iPhone 6 демонструють правильність такого підходу.


Повернутися назад