Головна > Черкаси та область / Головне / Громадські організації > «Мошни — це курорт, а не курятник!» — громада Косюку

«Мошни — це курорт, а не курятник!» — громада Косюку


3-03-2015, 19:40. Розмістив: Сергій Корнелюк

голова райдержадміністрації Костянтин Омаргалієв та голова райради Анатолій Яріш

Сьогодні Народна рада Черкаського району заслухала питання будівництва курятників на території сіл Кумейки, Софіївка, Березняки, Мошни, Байбузи і Яснозір’я.

Нагадаємо, у цих селах ДП “Перемога Нова” планує будівництво курятників на території 135 гектарів. Вказане підприємство входить до групи компаній ПАТ “Миронівський хлібопродукт” олігарха Юрія Косюка з найближчого оточення президента.

На збори прибули також голови райдержадміністрації та райради, депутати, сільські голови, представники сільських громад, пише Про головне.

Трибуну прикрасили гаслами: “Владо, служи народу, а не олігархам!”, “Мошни — це курорт, а не курятник!”, “Наші паї — під пшеницю, а не під курятники”, “Ні другому Чорнобилю” та ін.

Як пояснив представник громади, лікар-педіатр з Яснозір’я Микола Манило, селяни вважають будівництво курятників на 135 гектарах екологічною катастрофою.

— Наша область і район — переобтяжені курятниками. Від них постраждає не лише село Яснозір’я, а ще 7-10 сіл і вцілому вся область, — переконаний яснозірець. — І якщо Черкаси думають, що їх обійде ця біда, то це не так. Вода від курятників у Степанцях вже на 50 км має вміст курячих відходів. Це підприємство (ДП “Перемога Нова” — ред.) фактично єдине таке в Європі. Через 5-10 років оці села практично вимруть, бо повітря буде заражене, вода викачана і заражена, а на тій землі вже не зможуть сіяти, бо радіонукліди та відходи цих пташників покриють усе на десятки кілометрів, — запевняє лікар.

Як запевнив активіст, у селі Яснозір’я зібрали 1700 підписів проти будівництва пташників, у Мошнах — 800 підписів, у селі Байбузи почали збирати підписи і вже мають близько 300 підписів, у Кумейках теж три сотні проти. Крім того, уповноважений від громади нагадав, що влада порушує Конституцію, адже з громадою нічого не погоджували.

Як повідомили представники громади, будівництво пташників заплановано на орних землях пайовиків, які свого дозволу на забудову не давали.

Натомість голова райдержадміністрації Костянтин Омаргалієв підтримує будівництво пташників.

— Я за будь-які інвестиції у Черкаський район, це моя позиція. Але забудова буде тільки через громадські слухання, — пообіцяв чиновник.

Директор ДП “Перемога Нова” Віктор Гринюк також пообіцяв, що у селах проведуть громадські слухання.

Директор повідомив, що підприємство прийняло рішення про перепрофілювання з виробництва м’яса птиці на виробництво яєць.

— Ми маємо намір збудувати 9 площадок, на кожній з них по 16 пташників загальною площею 135 гектарів, — розповів представник інвестора.

Як пообіцяв директор ДП “Перемога Нова”, підприємство додатково надасть 500 робочих місць із середньою зарплатнею 4 тис грн.

Представник Партії Зелених України Ніна Хорошко поцікавилась, хто візьме на себе відповідальність за екологічні ризики.

Виступили також і представники дозвільних служб.

Так, обласне управління екології не заперечує у відведенні цих земель для будівництва пташників. Однак щодо безпосереднього виробництва, то фахову оцінку екологи дадуть лише за наявності проекту, який пройде експертизу.

Наразі проекту ще немає, але за свідченням місцевих мешканців, на територію вже завозять залізобетонні блоки.

Попереду — громадські слухання у селах. Але вже очевидно, що історія протистояння олігарха з місцевими громадами буде непростою.


Повернутися назад