Головна > Черкаси та область / Театр > У п’ятницю в Черкасах театральна прем’єра

У п’ятницю в Черкасах театральна прем’єра


17-03-2015, 08:51. Розмістив: Сергій Корнелюк

Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Т.Г.ШевченкаЧеркаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка у рамках Черкаської театральної лабораторії представляє п’єсу Дена та Яни Гуменних «Така любов».

Перед нами три покоління: бабуся, мама та дочка. У кожної своє життя, своя історія, любов. Та у Олени любов особлива — не груба, матерно-алкогольна, як у мами і бабусі, а тиха, спокійна, мирна. Взаємна.

Стомившись від слабкодухості матері, яка вічно терпить побої та приниження чоловіків, Олена тікає до іншого міста. Сказавши одного разу цьому дикому світу «ні», вона будує стосунки за принципово іншими законами — законами любові, довіри та поваги. Вона розчиняється у Паші, а Паша — у ній. Обидва мріють про дитину. Але доля не питає їх, а йде своїми шляхами.

П’єсу цю було прочитано 14 лютого 2014 року (у розпал Революції гідності) у Санкт-Петербурзі, в програмі міжнародного фестивалю сучасної драматургії «П’ять вечорів імені Олександра Володіна». От що в «Петербургском театральном журнале» написала критик Яна Постовалова:

«У кожного своя любов: батьківська, материнська; любов чоловіка до жінки, чи жінки — до чоловіка; віддана, пристрасна; хтива, від нудьги; просто так, від жалю... Та яка б не була любов, щастя вона не обіцяє. Любов ніби і є, але герої не раз повторюють: «Та щось не те, відчуваю!».

Роботу над текстом було розпочато в рамках Черкаської театральної лабораторії влітку 2013 року. «Донор» історії - актриса Олена Брехаря.

Автори вистави:

Ден та Яна Гуменні (Київ-Кіровоград) - драматурги, одні з лідерів руху «Українська нова драма».

Ден - журналіст, редактор, один з кураторів фестивалю «Тиждень актуальної п'єси».

Яна - журналіст, викладач.

П'єси авторів ставали лауреатами та потрапляли до шорт-листів провідних міжнародних фестивалів: «Любімовка» (Москва), «П'ять вечорів імені Олександра Володіна» (Санкт-Петербург), «Тиждень актуальної п'єси» (Київ), Міжнародна Омська театральна лабораторія, «Євразія» (Єкатеринбург), «Міжнародний Волошинський конкурс» (Коктебель), «Драма.UA» (Львів).

Тексти Дена та Яни перекладені чеською та польською мовами. Вистави за текстами Гуменних втілені в Україні та Чехії.

Валентина Монзолевська (Вінниця) - режисер, драматург.

Закінчила Харківську державно академію культури, курс Володимира Гориславця (2008).

Працює у Харківському авторському театрі «Котелок» (капелюх) та у Вінницькому театрі-студії «Цвях».

Постійна учасниця знаного фестивалю молодого театру «Курбалесія» (Харків). У 2005 році одержала спеціальний приз «Надія фестивалю» за постановку вистави «Чесний злодій» за твором Федора Достоєвського.

Постійна учасниця фестивалів «Тиждень актуальної п’єси», а в 2012 – п’єса Валентини «Бісові кола» стала фіналістом.

Сергій Ридванецький - сценограф.

Закінчив Львівську національну академію мистецтв (1991), де серед його вчителів були Еммануїл Мисько та Андрій Бокотей.

Сергій – головний художник Черкаського театру Шевченка, співавтор низки вистав у театрах України. Окрім Сергія Проскурні та Олеся Павлютіна, працює з режисерами Олександром Дзекуном, Петром Ластівкою, Сергієм Павлюком та іншими.

Наталія Ридванецька - художник костюмів.

Закінчила Львівську національну академію мистецтв (1992), де її навчительками були Галина Зубченко і Наталія Яворська.

Наталя працює в Черкаському театрі Шевченка і є автором костюмів знакових вистав, серед яких – «Назар Стодоля», тетралогія «Тарас», «Біс плоті», «Мізантроп».

Постійний творчий дует Наталії та Сергія Ридванецьких, окрім Черкас, створює вистави у театрах Дніпропетровська, Дрогобича, Івано-Франківська, Кіровограду, Коломиї, Луцька, Миколаєва, Рівного, Тернополя, Херсона.

Сергій та Наталя Ридванецькі – постійні співавтори режисерів у проекті Черкаська театральна лабораторія.

У виставі «Така Любов» приймають участь актори театру:

Олена Брехаря, Катерина Шакалова, Олександр Гуменний, Михайло Кондратський.

Прем'єра - 20 березня 2015 року.


Повернутися назад