Головна > У світі / Інтернет > Як скритно користуватися інтернетом і ховатися від реклами

Як скритно користуватися інтернетом і ховатися від реклами


4-04-2015, 19:54. Розмістив: Віктор Мельник

Якщо вам набридла контекстна реклама, відстеження всіх дій системами аналітики та виконання javascript-кодів на вашому комп'ютері, то пропонуємо вам дізнатися як.

Плагіни для браузера

У першу чергу, звичайно, це давно всім відомий AdBlock. Розширення заблокує рекламу, прибере банери і гифки. Залишиться тільки контент.

Script Safe - доповнення, яке заблокує потенційно вредноносний javascript на відвідуваних сторінках. Аналог NoScript для FireFox. До слова, в Chrome можна відключити виконання javascript для конкретної сторінки (для цього необхідно натиснути на іконку сайту в адресному рядку, і вибрати опцію у списку "дозволу").

А ось для того, щоб переглянути контент сторінки до переходу на неї, використовуйте Safe Preview: розширення дозволяє перевірити сторінку на наявність вірусів за допомогою популярних антивірусних систем, і відкрити її в режимі інкогніто (в окремому вікні браузера, де не зберігаються історія дій і cookie ).

Блокування систем стеження

Розробникам і веб-аналітикам зручно стежити за діями користувачів через системи на кшталт Google Analytics і Yandex.Metrics. Однак сьогодні можливості таких систем дозволяють записувати будь-яке ваше дію, кожен клік і кожне натискання на кнопку клавіатури під час відвідування сайту. Ми спробуємо заблокувати роботу відстежувачів в Windows, просто змусивши ваш комп'ютер вважати, що інформацію про ваші дії треба відправляти собі ж.

- Відкриваємо за допомогою блокнота файл C:\Windows\System32\Drivers\etc\ hosts. Блокнот при цьому доведеться запустити від імені Адміністратора.

- Переходимо в кінець файлу і додаємо наступні рядки:

mc.yandex.ru 127.0.0.1

google-analytics.com 127.0.0.1

- Зберігаємо зміни у файлі.

Готово! Тепер за вами не зможуть стежити. До слова, такий спосіб дозволяє заблокувати будь-який небажаний сайт, достатньо тільки додати ще рядок у кінець файлу, де замість google-analytics.com буде адреса небажаного ресурсу.

Використання інших популярних засобів

Тут підемо по зростаючій - від простого способу зі слабкою анонімністю до найвищого з "інтернетом всередині інтернету".

- Використання проксі. Бажано - платних серверів.

За кілька доларів в місяць ви можете придбати собі доступ до проміжного сервера: вся інформація, яку ви запитуєте в інтернеті, буде проходити через них - правда, не завжди в зашифрованому вигляді. Але в деяких випадках це допоможе уникнути відстеження вашої IP-адреси.

- Використання TOR Browser. Завантажити його можна за посиланням. Браузер використовує принцип "цибулевої маршрутизації".

Не дарма мережу, доступ до якої дає TOR називається Onion ("цибулина"): поки ваше повідомлення доходить до одержувача, воно "загортається" в кілька шарів шифрування, немов лук. Таким чином, випадково обраний маршрут доставки пакетів відомий тільки відправнику. При отриманні відповіді на повідомлення, цибулина "розгортається": кожен вузол знімає свій шар шифрування.

Це дозволяє зберегти анонімність відправника і одержувача повідомлення, адже дані передаються непередбачувано, і жоден з проміжних вузлів не знає всього маршруту.

Використання i2p

Скачати можна тут.

Найнадійніший спосіб, що дозволяє використовувати інтернет зовсім по-новому. В основі i2p лежить децентралізованість та розподіленість. Ваші пакети відправляються частинами за різними маршрутами, і збираються воєдино вже в одержувача. Це дозволяє уникнути перехоплення інформації: компрометація одного вузла не спричинить падіння всієї мережі. Крім того, кожен користувач сам визначає, скільки чужого трафіку буде пропускати його комп'ютер.


Повернутися назад