Головна > Черкаси та область / Політики > Депутат зі Шполи розповів про причини бідності

Депутат зі Шполи розповів про причини бідності


7-04-2015, 13:48. Розмістив: Сергій Корнелюк

Місцевість з якої виїжджає молодь занепадає. Найшвидше у цьому можна пересвідчитися подивившись на наші села. У селян грошей нема, тому і громада бідна. Сільська громада у теперішній час нездатна надавати послуги своїм людям. Є села де більшість бюджету витрачається на утримання сільських рад. Приходить час змін.

З метою створення спроможних територіальних громад на Шполянщині зроблені перші кроки в адмінреформі. Райдержадміністрація розробила план створення громад. На території шполянського району замість районної , міської та 27 сільських рад пропонують людям об`єднатися у п’ять громад, пише Шпола онлайн.

Одна із таких громад буде із центром у м.Шполі. У шполянську громаду пропонують об`єднатися жителям міста та сіл Лозуватки , Топильна, Терешки, Сердегівка, Ховківка. Керуватиме громадою голова та депутати. У селах замість сільської ради та голови обиратимуть старосту який представлятиме інтереси жителів села.

Які є можливі ризики та вигоди?

Законодавством передбачено добровільність об`єднання громад. Що робити тим селам які не бажають об’єднуватися?

Як бонус за об’єднання, громади отримають кошти які зараз надходять до районного бюджету. Але це, на мою думку, не дасть змогу розбагатіти громадам тому, що за доходами додаються витрати на школи та лікарні.

Гроші можна зекономити на апараті райради більше 1млн.грн (нема необхідності у даному органу влади) та апаратах сільських рад. Найбільше громади зможуть отримати на ефективному витрачанні всіх наявних ресурсах та привабливості території для бізнесу. А для цього треба бізнесу створити привабливі умови та правила.

На прикладі освіти та медицини розкажу, що може втратити та отримати Шпола.

Сьогодні навчання одного міського учня коштує від 6 до 9тис. гривень на рік, а навчання сільського учня доходить до 22тисяч. Держава виділяє гроші на кожного учня однаково, але районна рада за рахунок економії на міських учнях фінансує навчання сільських. При об`єднанні у громади фінансування одного шполянського учня повинно збільшитися. Звичайно якщо держава не змінить правила.

У шполянської громади можуть виникнути проблеми при фінансуванні районної лікарні та поліклініки. Фінансувати прийдеться із власного бюджету, а користуватимуться всі жителі теперішнього району.

Для здійснення вдалої адміністративної реформи владі необхідно якісно порахувати всі вигоди та витрати як фінансові так матеріальні і моральні. Треба йти до людей і чесно та доступно роз’яснити їм, що конкретно отримає чи втратить кожен громадянин.

Депутат шполянської міськради Петро Комар


Повернутися назад