Головна > Черкаси та область / Суспільство > Що робити, коли нема правовстановлюючих документів на земельну ділянку?
Що робити, коли нема правовстановлюючих документів на земельну ділянку?23-04-2015, 11:33. Розмістив: Сергій Корнелюк |
До 01.01.2002 на території району за межами населених пунктів рішеннями місцевих рад громадянам та районної ради товариствам городників було надано у користування земельні ділянки для ведення городництва та особистих підсобних господарств. На даний час земельні ділянки використовуються громадянами без правовстановлюючих документів, а окремими громадянами не сплачується плата за їх користування, частина земельних ділянок не використовується взагалі, що є порушення чинного законодавства. На даний час плата за землю є одним із основним джерелом наповнення місцевих бюджетів. Шполянською райдержадміністрацією, відділом Держземагентства у Шполянському районі та місцевими радами проводиться робота щодо припинення права користування земельними ділянками, які не використовуються громадянами. Враховуючи вищенаведене, з метою забезпечення раціонального використання та охорони земель, просимо громадян, які використовують за межами населених пунктів земельні ділянки сільськогосподарського призначення без правовстановлюючих документів, вжити заходи: - щодо сплати у 2015 році за користування земельними ділянками плати в розмірі не менше 4,5 % від визначеної відповідно до законодавства проіндексованої нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення; - до 31.12.2015 оформити та зареєструвати, в установленому порядку, право оренди на зазначені земельні ділянки. Для оформлення права оренди громадянам необхідно:
До клопотання потрібно додати: - копію паспорта громадянина та ідентифікаційного номера; - обґрунтування розмірів земельної ділянки, з урахуванням передбаченої діяльності на земельній ділянці; - викопіювання бажаного місця розташування земельної ділянки з урахуванням раціональної організації території і компактності землекористування (по кожній ділянці окремо); - довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями; - довіреність на підставі якої інтереси заявника (громадянина) представляє його уповноважена особа (у разі якщо клопотання подається представником).
Якщо громадяни не мають бажання оформляти право оренди на земельні ділянки, їм необхідно подати до відповідної місцевої ради клопотання щодо припинення права користування земельними ділянками та повернення їх до земель запасу. За додатковою інформацією пропонуємо звертатися до відділу Держземагентства у Шполянському районі (м Шпола, вул. Пролетарська, 60) або до місцевої ради за місцем розташуванням земельної ділянки. Голова Шполянської районної державної адміністрації Потапенко В.М. В.о. начальника відділу Держземагентства у Шполянському районі Заєць С.П. Повернутися назад |