Головна > Черкаси та область / Суспільство > За незаконний вилов риби законом передбачена відповідальність

За незаконний вилов риби законом передбачена відповідальність


12-05-2015, 09:34. Розмістив: Віктор Мельник

У відповідності до вимог статті 14, 57 Закону України «Про тваринний світ» з метою посилення охорони та відтворення рибних запасів під час нересту риби розпорядженням голови Обласної державної адміністрації № 124 від 24 березня 2015 року на території області з 1 квітня по 10 червня 2015 року проводиться двомісячник охорони риби, інших водних ресурсів, яким встановлено ряд обмежень на вилов риби, пересування на водних об’єктах області плавзасобів тощо.

На території Черкаського району знаходиться ряд місць нересту риби, таких як «Роський іхтіологічний заказник» заплави Кременчуцького водосховища та інші водні об’єкти.

Діючим законодавством за незаконний вилов риби передбачена адміністративна або кримінальна та цивільно-правова відповідальність. Адміністративна — передбачає відповідальність у вигляді штрафу від 34 до 680 гривень, кримінальна — у вигляді штрафу від 1700 до 6800 гривень та обмеження волі до 3 років, цивільно-правова — повне відшкодування спричинених збитків.

Враховуючи зазначене, крім покарання порушникам доведеться відшкодовувати ще й завдані власними протиправними діями збитки.

Так, 4 квітня поточного року працівниками Черкаського РВ УМВС та Черкасирибохоронони виявлено жителя села Вергуни, який на Кременчуцькому водосховищі в адміністративних межах Леськівської сільської ради, за допомогою забороненого знаряддя лову – рибальської сітки, здійснював незаконний вилов риби.

За вчинення даного правопорушення складено адміністративний протокол за ч. 4 статті 85 КУпАП, відповідно до якого правопорушнику доведеться сплатити адміністративний штраф в сумі від 340 до 680 гривень та відшкодувати завдані державі збитки. Знаряддя лову та незаконно добуту рибу конфісковано.

Правоохоронні та контролюючі органи Черкаського району й надалі будуть вживати всі передбачені законом заходи для забезпечення невідворотності покарання та відшкодування спричинених збитків за правопорушення в екологічній сфері.

 


Повернутися назад