Головна > Черкаси та область / Суспільство > Півсотні містян пройшли експрес-тест на ВІЛ

Півсотні містян пройшли експрес-тест на ВІЛ


25-05-2015, 17:10. Розмістив: Сергій Корнелюк

тестування на ВІЛ-інфекціюУпродовж 13-18 травня департаментом охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР спільно з громадськими організаціями «Від серця до серця» та «Всеукраїнської мережі ЛЖВ» в місті Черкаси була проведена акція під гаслом «Я не нуль!», присвячена Всесвітньому дню пам’яті людей, які померли від СНіДу.

Як інформує Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я, її провели для того, аби привернути увагу суспільства та представників влади до епідемії ВІЛ/СНіДУ у нашій країні, нагадати про те, що ця проблема стосується кожного, а байдужість до неї може стати причиною смерті ще десятків тисяч людей.

17 травня в парку «Ювілейний» була проведена вулична акція з метою привернути увагу влади та суспільства до того, що кожна людина «не нуль» у справі боротьби із дискримінацією. У рамках акції було проведено анонімне експрес-тестування населення на ВІЛ. Усього було протестовано 50 чоловік у мобільній лабораторії, результат негативний. Усім охочим була надані консультації на тему ВІЛ/СНІД та роздані інформаційні пам’ятки для профілактики захворювання.

Серед іншого були проведені й конкурси малюнків на асфальті, аквадизайн та запуск повітряних кульок у пам’ять про тих, кого забрала ця підступна хвороба – СНІД.

На жаль, за статистичними даними, нині відмічають значний ріст захворюваності на ВІЛ/СНіД як по Україні, так і по Черкащині в цілому. Як повідомляють у інформаційно-аналітичному центрі, в області нині проживає 6 119 із ВІЛ-позитивним статусом, на СНІД захворіли – 1 118 осіб, померли від СНІДу 904 особи, з них – 16 дітей.

85% ВІЛ-інфікованих – особи репродуктивного та працездатного віку (25-49 років). За чотири місяці цього року шляхи передачі ВІЛ-інфекції в області становлять: 51,1% – статевий шлях зараження, 30,8%% – ін’єкційне споживання наркотиків і 18,1% – від матері до дитини (відсоток дітей, яких народили ВІЛ-інфіковані матері).

Єдиним реальним заходом, за допомогою якого людство має можливість боротися зі СНІДом, є зміна поведінки людини на більш безпечну щодо можливості інфікування ВІЛ. Необхідно перетворити знання про шляхи інфікування ВІЛ на усвідомлені та впевнені дії щодо їх попередження.


Повернутися назад