Головна > Черкаси та область / Суспільство > Особливих черкащан реабілітують в унікальному центрі

Особливих черкащан реабілітують в унікальному центрі


3-06-2015, 09:44. Розмістив: Віктор Мельник

Черкаський обласний навчально-реабілітаційний центрПонад півсотні дітей виходжують в Черкаському обласному навчально-реабілітаційному центрі. Їх тут навчають говорити, ходити та розвивають зусібіч. Третина вихованців закладу – з обласного центру, решта – з районів. Є тут і діти-сироти та позбавлені батьківського піклування.

Реабілітаційний центр працює в Черкасах майже півтора року. Його створили на базі дитячого будинку для дошкільнят і школярів. І зараз тут є як перші, так і другі. До кожного вихованця, розповідає директорка закладу, індивідуальних підхід.

– Дітки приходять до нас украй закомплексованими, більшість не говорить, – розповідає Марія Пилипенко. – Це окрім інших вад. А з часом їх уже не впізнати. Ми застосовуємо комплексну реабілітацію, бо тільки так можна досягти ефективного результату. Психолог працює над своїми завданнями, а дефектолог, логопед, вихователі та інші фахівці – над своїми. Маємо автобус, придбаний за допомогою ОДА. Тому дітки в нас відвідують театр, їздять на різні екскурсії. Це – соціально-побутова реабілітація. Великий акцент робимо також на фізичну. Є в нас спортзал із тренажерами, басейн тощо.

Тепер спортзал центру поповниться ще й новим батутом, про який тут мріяли. Такий подарунок дітлахам вручив голова Черкаської ОДА до їхнього свята. Юрій Ткаченко оглянув заклад, разом із керівництвом обговорили подальші плани. А вихованці ще й показали йому, наскільки талановиті.

– Видно, як самовіддано тут працює колектив, – зауважує обласний керманич. – Особливі діти вимагають особливого ставлення. А від нас – постійну допомогу. Цей центр стрімко розвивається. Я тут був торік і вже бачу, стільки тут нового. Приміром, та ж сенсорна кімната й багато іншого. Подібний заклад маємо ще в Умані.

У реабілітаційно-навчального центру є вже свої шефи та спонсори. Серед них і обласна фіскальна служба.


Повернутися назад