Головна > Черкаси та область / Суспільство > Молодіжний алкоголізм: дорослість чи «трясовина»?

Молодіжний алкоголізм: дорослість чи «трясовина»?


3-06-2015, 16:44. Розмістив: Сергій Корнелюк

Традиційно, наприкінці травня, наші випускники і їх батьки святкують довгоочікуване свято «Випускного вечора». Це ніби обжинки, результат роботи закладу за проведений навчальний період, це двері у самостійне життя. Урочистості продовжуються вечором відпочинку і, напривеликий жаль, трапляються непоодинокі випадки, коли упродовж заходу першим кроком у майбутнє стає чарка випитого спиртного, схвалена батьками.

З метою контролю за місцем збору неповнолітніх, змістом діяльності культурно-розважальних закладів, попередженню скоєння правопорушень, працівниками служби у справах дітей та кримінальної міліції у справах дітей Уманського районного відділу управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, на території Уманського району упродовж 29-31 травня 2015 року проведено профілактичні рейди «Останній дзвоник» та «Випускний вечір».

Як результат, у ході проведення рейдів, виявлено адміністративне порушення (доведення неповнолітніх до стану сп’яніння). Оперуповноваженим КМСД складено протокол по ст. 180 КУпАП. Винну особу буде притягнуто до адміністративної відповідальності.

Вживання алкоголю – масове явище, пов'язане з такими соціальними категоріями, як традиції та звичаї, з одного боку, громадська думка, і мода – з іншого. Також, споживання алкоголю пов'язане з психологічною особливістю особистості, відношенню до алкоголю як до «ліків», зігріваючі напої і тому подібне. Споживання алкоголю в певні історичні часи приймало різні форми: релігійний обряд, метод лікування, елемент людської «культури».

Нажаль, ми рідко замислюємось, чим закінчиться це задоволення? А, згодом, гірко плачемо про наслідки такого способу життя.

До алкоголю часто вдаються, сподіваючись відчути приємний настрій. Одним здається, що алкоголь допомагає подолати психологічний бар'єр, встановити емоційні контакти, для інших, особливо неповнолітніх, він представляється засобом самоствердження, показником «мужності», «дорослості».

Судячи з цього виникає питання – невже свято прощання зі школою повинне обов'язково перейти у застілля з безмірною випивкою? У відповідь найчастіше були не лише виправдання, а й суперечки.

У ході бесіди, що виникла під час складання протоколу, батьки, то заперечували наявність спиртного на столах у дітей, то відстоювали думку про те, що підлітки пили лише шампанське, згодом до шампанського додалося щей червоне вино. Звідусіль лунали запитання, серед яких: «невже випускний 11 класу не є «воротами у доросле життя» і випускники не можуть випити келих (кілька) шампанського, чи вина, чи пива?» або «невже заборону на розпивання алкоголю при проведенні «офіційного» святкування випускного захистить дітей від алкоголізму і так само змусить випускників не пити на «неофіційному» святкуванні?»

Однак ситуація навряд чи зміниться, поки батьки самі не прийдуть до висновку, що настрій може бути відмінним і без спиртного допінгу. Адже, радощів у житті більш ніж достатньо, просто про це складніше подумати, ніж купити пляшку спиртного.

Проте, приємно відзначити, що далеко не всі батьки подіяють таку думку. Адже ми почули від інших батьків слова, які вселяють надію на краще: «звідки, взагалі, взялася ідея закінчувати навчання в шинку, де навчалися – там і нехай закінчують його». Це приємно, логічно, а також відповідає традиціям нашого краю. Чим можна заперечити?

Хочеш правильно побудувати майбутнє відкрий для себе спосіб розваг без вживання алкоголю та стань позитивним прикладом для власних дітей. Можливо, треба змінити шкалу пріоритетів? Щоб важливе було в першу чергу. А тоді, як на диво, і все інше легко упорядкується і встигнеться…

Шановні батьки! Усвідомте свою незамінну функцію у духовному вихованні ваших дітей!

За інформацією служби у справах дітей Уманської райдержадміністрації


Повернутися назад