Головна > Черкаси та область / Економіка > Фонд Держмайна визнав Тальнівський КХП державною власністю

Фонд Держмайна визнав Тальнівський КХП державною власністю


3-06-2015, 20:47. Розмістив: Сергій Корнелюк

Тальнівський комбінат хлібопродуктів (КХП)

Черкаський Господарський суд у вівторок 2 червня зробив кілька несподіваних і вельми неприємних сюрпризів депутату обласної ради, екс-регіоналу Олександру Короткову. Той судиться з державною компанією ДАК «Хліб України» щодо долі одного з найбільших підприємств галузі – Тальнівського КХП. Нагадаємо, що з допомогою запопадливого виконкому Тальнівської міської ради, який, фактично, дав зелене світло незаконній приватизації, Тальнівський КХП, немов за помахом чарівної палички, в одну мить перетворився із державної власності на приватну власність Олександра Короткова.

Щоби заплутати й затримати суд, адвокат Короткова в кінці квітня зажадав аби Фонд Державного майна надав Черкаському господарському суду довідку, кому ж насправді належить підприємство? Державі чи приватнику Короткову?

Звісно, це було зроблено навмисно. Річ у тім, що на всі попередні запити Фонд держмайна відповідав одноманітно – це приватна власність, бо такою вона значиться у державному реєстрі. Однак цього разу щось пішло не так. Представник Фонду, як дзвіночок, голосно і чітко заявив у суді, що у відповідності до постанови Верховної Ради, якою Тальнівський КХП внесено до переліку господарських об’єктів, які не підлягають приватизації, підприємство є державним і тільки державним.

Далі було ще цікавіше. Суддя Сергій Боровик зачитав наказ ДАК «Хліб України», згідно з яким державна компанія призначила нового директора підприємства. Замість Короткова новим керівником є Віктор Постоленко. Тепер він представлятиме інтереси підприємства в суді.

– Прошу розпорядника майна Лагутіна передати мені всі цінності, бухгалтерську документацію і печатку! – відразу заявив новий директор.

Лагутін, який продав комбінат Короткову, аж поперхнувся.

– Хто ж тепер гроші повертатиме? – у розгубленості запитує він Постоленка.

Той не відповідає.

Розгубленість Лагутіна можна зрозуміти. Дороге підприємство він устиг продати Короткову за 17 мільйонів гривень. Тепер воно має знову повернутися державі.

Ну, і нарешті, що робити Короткову? Я не знаю, як у нього справи із зимовими видами спорту. Але, здається, настав час ставати на лижі. Якщо затримається, може залишитися в Україні років на десять. Щонайменше.

Наступне засідання суду відбудеться 9 липня. Є надія, що справа нарешті слухатиметься по суті.

Юрій Стригун, Дзвін


Повернутися назад