Головна > Черкаси та область / Війна РФ проти України > У Черкасах диспетчери «швидкої» дочекалися зручностей

У Черкасах диспетчери «швидкої» дочекалися зручностей


18-06-2015, 09:47. Розмістив: Сергій Корнелюк

диспетчери Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастрофУ комфорті та з новими можливостями. Так віднині працюють диспетчери Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. На базі Черкаської станції швидкої медичної допомоги відкрили оновлену центральну оперативну диспетчерську.

Досі її працівники тіснилися у значно меншому приміщенні, що поруч на станції. Про зручності не було й мови, згадує Галина Плєтньова-Брикун. Вона на станції швидкої допомоги працює вже 35 років.

– Наприкінці зими до нас приїздив голова Черкаської ОДА, – розповідає фельдшер-диспетчер. – І тоді вжахнувся від побаченого та пообіцяв допомогти. Тепер у нас куди просторіші кімнати, не заважаємо один одному. Сучасний ремонт зроблений. Навіть свій буфет є. А раніше їли так би мовити «на колінах» або ж у машині. Про кращий подарунок до професійного свята годі й мріяти.

І працюють у диспетчерській тепер по-новому. Раніше комп’ютер був лише у старшого диспетчера. Тепер у кожного оператора. На своїх моніторах вони бачать, де і яка бригада перебуває. А ще – тут обладнали серверну, встановили міні-АТС та інше необхідне для роботи устаткування.

– Контроль за бригадами дозволить оптимізувати наші витрати, натомість спрямовуватимемо кошти на розвиток, – зауважує директор Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради Владислав Свириденко. – Наразі в центральній обласній диспетчерській працюють чотири диспетчери. Вони приймають дзвінки на номером 103 із Черкас і району. Ще один працівник відслідковує рух бригад по решті території області.

За добу лише по Черкасах «швидка» отримує близько 300 викликів. По області – щонайменше втричі більше. Нинішні новації в роботі диспетчерської голова Черкаської ОДА називає лише початком.

– Сам ремонт коштував понад 200 тисяч гривень, – розповідає Юрій Ткаченко. – Ще майже третину мільйона витратили на обладнання. Ці кошти з обласного бюджету. Надалі ми плануємо втілити пілотний проект за участі Обласного центру екстреної медичної допомоги та нашого кардіологічного центру. Йдеться про створення електронної реєстратури. Усе задля того, щоби покращити якість надання медичної допомоги. Програмне забезпечення готові розробити наші, черкаські, айтішники.

Нагадаємо, службу екстреної медичної допомоги в області реорганізували ще позаторік, згідно із законом. Тоді створили комунальну установу «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради». Їй нині підпорядковані 5 станцій швидкої допомоги – Черкаська, Смілянська, Уманська, Лівобережна та Звенигородська зі своїми підстанціями в інших районах.


Повернутися назад