Головна > Черкаси та область / Громадські організації > «Нові друзі» на землі козацької слави у найдовшому селі

«Нові друзі» на землі козацької слави у найдовшому селі


7-07-2015, 06:59. Розмістив: Тетяна Стеценко

члени клубу спілкування «Нові друзі»4 липня Смілянським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у рамках заходів до Дня молоді організовано екскурсійну подорож до с. Івківці Чигиринського району для молоді з особливими потребами.

26 молодих людей з особливими потребами - членів клубу спілкування «Нові друзі» цього дня відправились до найдовшого мальовничого села Черкащини, яке має довжину аж 12 кілометрів, що довше навіть за самі Черкаси. У центрі села розташований музей «Зерноленду», який починається з «Одинцівського млину» збудованого у 1906 році (до речі, один з небагатьох старовинних млинів, які залишились на Черкащині). Про це «Новинам Черкас» розповіли у прес-центрі Смілянського ЦСССМ.

Сам музей склав величезне враження на учасників подорож:

Ось що каже учасниця групи - Марія Горбачова: «Музей, реально крутий, все працює, рухається – можна взяти покрутити і отримаєш борошно, декілька нескладних рухів і кукрудзяне зерно вже в землі. Дуже сподобалось власноруч робити старовинний папір і ставити на нього бойову печатку самого Богдана Хмельницького».

Наш екскурсовод Назар Петрович – розповів нам, що ідею «Зерноленду» виношував вже давно. Він спланував реальний сільський музей, де люди зможуть провести цілий день і насолодитись гарним відпочинком. «Ми навіть їздили до Польщі, де нас навчали розвивати власну справу у селі та на європейському рівні проводити екскурсії» - зазначив, Лавриненко Назар.

«Нам дуже сподобалось: і млин, і фотосесії на дивовижних краєвидах, і, особливо, майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок, які ми успішно взяли із собою », - родина Михайликів.

Також самі сміливі учасники подорожі виконали квест, який вимагав знання англійської мови та дивізів козацтва. Молоді люди пробирались повз непрохідної хащі, збирали та записували букви і складали їх у слова. Самою важкою частиною квесту було піднятись на гору «семидубну», адже декілька останніх букв знаходились на її вершині. Учасники вдало впорались із завданням, а на вершині гори отримали інформацію про перепоховання тіла Богдана Хмельницького та легенду про виникнення гори.

Далі група вирушила до 1000-літнього дуба Максима Залізняка та побувала на фестивалі нескореної нації «Холодний Яр», де учасники екскурсії відвідали ярмарок українських виробів та насолодились музикою, яка лунала зі сцени.

 


Повернутися назад