Головна > Черкаси та область / Війна РФ проти України > Руськополянських дітей на річці катав сам Нептун, у Мошнах теж задніх не пасли

Руськополянських дітей на річці катав сам Нептун, у Мошнах теж задніх не пасли


7-07-2015, 07:02. Розмістив: Тетяна Стеценко

Театралізована етнографічно-фольклорна вистава з обов’язковими атрибутами свята Івана Купала, яке має ще дохристиянські корені – Купалом, Мареною, вінками, вогнищем та обрядовими піснями відбулася у Руській Поляні у неділю на водоймищі Осока, що посеред лісу.Театралізована етнографічно-фольклорна вистава з обов’язковими атрибутами свята Івана Купала, яке має ще дохристиянські корені – Купалом, Мареною, вінками, вогнищем та обрядовими піснями відбулася у Руській Поляні у неділю на водоймищі Осока, що посеред лісу.

– Подібні народні свята допомагають зрозуміти українську культуру та історію. У свою чергу, це дає розуміння необхідності збереження та підтримки українських народних традицій, – переконаний сільський голова Андрій Шапран.

Тож і цьогоріч для жителів села було підготовлене масштабне дійство, яке закінчилося пізно вночі дискотекою для молоді.

Як у Мошнах Івана Купала відзначали

НептунНа річку Вільшанка в урочище Медянка 5 серпня зійшлося до тисячі люду, аби розпалити багаття, пустити вінки по воді та погадати, – так жителі району зустрічали свято Івана Купала. А що саме свято припадає на робочий день, то й вирішили відзначати його у вихідний. А вже у цю ніч на 7 липня спланували разом цвіт папороті шукати.

Мошнівців та гостей села з традиційним святом на честь Сонця привітав керівник району Костянтин Омаргалієв:

– Ми пам’ятаємо, скільки радості і веселощів цей день приносив нам у дитинстві та й дарує зараз. Кажуть, що свято це бере свій початок з прадавнього торжества на честь язичницького божества Купали – бога земних плодів. Воно припадає на 7 липня – середину літа й середину року. Це день літнього сонцестояння. А ми відзначаємо його як свято торжества сонячного світла й тепла, молодості та любові. Як доказ тому – сьогодні я бачу навколо себе тільки радісних та усміхнених людей.

До речі, зібралися тут не тільки мошнівці.

– Були жителі Геронимівки, Яснозір’я, приїхали з Черкас, навіть гості з Рівного завітали. А луганчани по закінченню дійства підійшли і зізналися, що вперше побували на подібному заході, яке наскільки вразило їх атмосферою щирості та гостинності. Вони вважали, що такі святкування давно в минулому, – розповідає художній керівник будинку культури Галина Грицик з Мошен.

Організацію та фінансову підтримку свята забезпечила сільська рада. Виступаючи, сільський голова Антін Чорновіл відзначив, що все більше молоді – юнаків та дівчат – долучається до проведення таких заходів.

Іванів день заповнений обрядами, пов’язаними з водою, вогнем і травами: багаття, вінки, купання. Не відходили від традицій і організатори цьогорічного дійства – театралізовані конкурси, забавки та розіграші не залишили нікого осторонь. А святковий настрій присутнім створювали творчі колективи району – крім учасників художньої самодіяльності Мошнівського будинку культури, присутніх звеселяли своїм виконанням самодіяльності чоловічий гурт «Ясноград» с. Яснозір’я, жіночий ансамбль «Сузір’я» с. Геронимівка, а ще солісти Анжела Диченко, Богдана Гаврилюк, Іван Демченко.

 

 


Повернутися назад