Головна > Черкаси та область / Суспільство > На Черкащині є 18 шкіл, які не функціонують

На Черкащині є 18 шкіл, які не функціонують


25-07-2015, 17:24. Розмістив: Віктор Мельник

партаУ зв’язку з демографічною ситуацією нині маємо значне зменшення кількості учнів у загальноосвітніх навчальних закладах. За словами директора Департаменту освіти і науки ОДА Валерія Данилевського, це є однією з причин появи більшої кількості малокомплектних шкіл, де поміж тим ще й відсутня необхідна матеріально-технічна база та спостерігається низька якість навчання. Є 18 шкіл, які вже не функціонують. Саме такі заклади першочергово потраплять під оптимізацію. Цей процес буде зумовлений декількома кроками, а саме: реорганізацією чи ліквідацією шкіл, пониженням ступеню тощо.

– У будь-якому випадку заплановані заходи з оптимізації шкіл в області корегуються, – сказав заступник голови ОДА Віталій Коваль у ході всеукраїнської селекторної з оптимізації навчальних закладів. – Департамент освіти і науки облдержадміністрації рекомендує місцевим органам управління освітою ліквідувати в першу чергу ті навчальні заклади, які не функціонують вже кілька років, а також створювати навчально-виховні комплекси з дошкільним підрозділом з урахуванням інтересів дітей, їхнього здоров’я та якості освіти.

– Нині в області з 659 загальноосвітніх навчальних закладів функціонує 639 ЗНЗ, зокрема у сільській місцевості – з 496 – 477, 19 сільських та 1 приватна школа не функціонують, проте не ліквідовані, – зазначив Валерій Данилевський. – Наразі 267 шкіл в області вважаються малокомплектними, зокрема: в 10 закладах І ступеня навчається менше 10 учнів; у 70 школах І-ІІ ступенів – менше 40 учнів; у 187 школах І-ІІІ – менше 100 учнів. Найбільше їх в Уманському, Драбівському, Золотоніському, Монастирищенському, Тальнівському, Чорнобаївському, Лисянському, Шполянському, Корсунь-Шевченківському, Канівському, Христинівському.

Врешті оптимізація навчальних закладів зумовить економію бюджетних коштів. У результаті з’явиться можливість спрямовувати їх на оновлення комп’ютерної техніки в закладах освіти, поліпшувати матеріально-технічну базу, проводити капітальні ремонти приміщень у школах та покращувати якість освітніх послуг.

– На сьогодні вже прийняті рішення районних рад про реорганізацію загальноосвітніх навчальних закладів на Тальнівщині, Городищині, Драбівщині, Жашківщині, Монастирищині, Христинівщині, Чорнобаївщині, – зазначив Віталій Коваль. – Важливо, що оптимізація мережі навчальних закладів у сільській місцевості проводитиметься за умови забезпечення організованого підвозу дітей.

Між іншим, Міністр освіти і науки Сергій Квіт під час селекторної наради повідомив, що програма «Шкільний автобус» й надалі розвиватиметься. Нині 42 млн грн. виділено для купівлі нових автобусів, також 63 буде придбано за рахунок коштів Фонду регіонального розвитку.

Довідково:

За останніх 15 років кількість учнів ЗОШ в Україні зменшилась майже вдвічі: з 6,8 млн. в 1999 році – до 3,8 млн натепер. Також зменшилась на 1/5 чисельність шкіл. Кількість вчителів за такий період знизилась на 21%. Нині ми маємо 17,6 тис. шкіл, 11,4 тис. знаходяться в сільській місцевості.

Статья полностью


Повернутися назад