Головна > Черкаси та область / Статистика > Понад 4 млрд грн надійшло до бюджету Пенсійного фонду в області

Понад 4 млрд грн надійшло до бюджету Пенсійного фонду в області


27-07-2015, 19:09. Розмістив: Віктор Мельник

За січень-червень 2015 року до бюджету Пенсійного фонду в Черкаській області з різних джерел надійшло 4,1 млрд грн., що дало можливість стабільно профінансувати пенсійні виплати. Про це повідомила 21 липня начальник головного управління Світлана Зінник на колегії за підсумками роботи органів Фонду в області в першому півріччі цього року. Засідання  відбулось за участі заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Віталія Коваля, директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталії Кравченко та голови федерації профспілок області Петра Шевченка.
Надходження власних коштів від платників регіону до пенсійного бюджету за півроку зросли. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року власних коштів надійшло на 129,4 млн грн. більше, і вони становлять 1 713,1 млн грн. Планові показники платежів, які адмініструє Пенсійний фонд, за січень-червень виконано майже на 130 %.
За словами начальника управління платежів до пенсійної системи та захисту прав застрахованих осіб Світлани Богословської, це вдалося зробити за рахунок погашення боргів великих підприємств, які перебувають у процедурі банкрутства. За сприяння органів влади головне та підпорядковані управління проводять результативну роботу з цією категорією боржників, адже саме вони, як правило, мають фактично безнадійний борг зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
– Цьогоріч стягнуто заборговані кошти з ДП «Кам’янський спиртогорілчаний комбінат» – 328 тис. грн., КП «Кам’янське ВУЖКГ» – 87,3 тис. грн., КП «Чигиринське» – 382,9 тис. грн., – поділилася результатами роботи з наповнення пенсійного бюджету Світлана Богословська.
Незважаючи на те, що потреба в пенсійних коштах у регіоні об’єктивно збільшилася, працівники органів Фонду в області справилися з новими вимогами часу. Так, за словами першого заступника начальника головного управління Анни Вовкогон, окрім поточних перерахунків і призначення пенсії, оформлено пенсійні виплати 67-ми членам сімей військовослужбовців, які загинули в АТО, проведено сім масових перерахунків пенсії. Забезпечено виплату пенсії за фактичним місцем проживання в області 65 пенсіонерам, які переїхали з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, 5 923 пенсіонерам – з Донецької та Луганської областей.
– Призначення пенсійних виплат відбувається у встановлені законом терміни, – підкреслила Анна Михайлівна. – У середньому одну пенсію ми призначали за 7,4 дня, а в минулому році – за 8,3 дня.
Утім, у майбутньому Пенсійний фонд планує проводити цю процедуру за 10 хвилин. На думку Світлани Зінник, це вже найближча реальність. За півроку Пенсійний фонд України багато зробив для того, щоб підвищити якість обслуговування громадян, звести до мінімуму тривалість процесу призначення та перерахунку пенсії.
– Головне завдання, яке ставить перед собою Пенсійний фонд, – це створення центральної бази даних пенсіонерів і впровадження єдиної електронної системи призначення й виплати пенсії, що дозволить людині оформити її в будь-якому територіальному управлінні, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Наразі управління в Золотоніському, Чигиринському районах та в м. Черкасах готуються долучитися до експерименту, в рамках якого вже з 1 січня працюватимуть за новими вимогами, – наголосила начальник головного управління.
Звертаючись до присутніх на колегії начальників головного та підпорядкованих управлінь Пенсійного фонду Черкащини, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль зазначив, що обласна влада всіляко сприяє Фонду в області в питаннях наповнення пенсійного бюджету, розуміючи, що третина жителів регіону – це пенсіонери. Тому у своїй роботі необхідно постійно контролювати ситуацію на ринку праці, легалізацію заробітної плати та погашення заборгованості до бюджету Фонду платниками-боржниками.


Повернутися назад