Головна > Черкаси та область / Пригоди > В Черкасах у Дніпрі потонув чоловік

В Черкасах у Дніпрі потонув чоловік


6-08-2015, 17:00. Розмістив: Тетяна Стеценко

5 серпня, ввечері просто на очах у товаришів потонув 36 річний чоловік.

Як стало відомо під час перевірки, компанія до якої входив і загиблий перебувала у не визначеному для відпочинку місці, за 250 метрів від Черкаського пляжу «Живчик».

Близько 19 години чоловік вирішив освіжитися і пішов у воду. Перебуваючи за десять метрів від берега він оступився і опинившись на глибині миттєво зник під водою. Кілька чоловіків свідків події, пірнаючи на глибину намагалися його врятувати, проте їх пошуки виявилися марними.

Через 15 хвилин його тіло на глибині 3 метри вдалось знайти рятувальникам Черкаської міської комунальної аварійно-рятувальної служби, які прибігли до місця трагедії із рятувального посту розміщеному на сусідньому пляжі.

Спроби фахівців швидкої медичної допомоги, яких також викликали на місце події повернути потопельника до життя успіху не мали.

У Черкасах, в цьому році це вже третій випадок загибелі людини на воді, ще 8 громадян вдалось врятувати, 28 людей, яким на пляжах міста стало зле, отримали невідкладну медичну допомогу.

Загалом з початку року на водних об’єктах області зареєстровано вже 37 надзвичайних пригод, внаслідок яких 29 осіб (з яких 3 дитини) загинуло, 40 осіб (з яких 7 дітей) врятовано.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області звертається до громадян бути обережними під час відпочинку біля водойм та дотримуватися елементарних правил безпеки.

Пам’ятайте,

- купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання;

- температура води повинна бути не нижче +17 °С, в більш холодній - перебувати небезпечно.

Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;

- не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці;

- не входьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;

- якщо немає поблизу обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно;

- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

- не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

- якщо вас захопило течією, не намагайтеся з цим боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега;

- не панікуйте, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і зробивши сильний ривок вбік, спливти;

- дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести дуже далеко від берега;

- купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати;

- за будь-яких умов не лишайте біля води дітей;

- не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.


Повернутися назад