Головна > Черкаси та область / Політика > Володимир Поліщук: «Спочатку йде російська культура, тоді мова, а потім — танки»

Володимир Поліщук: «Спочатку йде російська культура, тоді мова, а потім — танки»


10-08-2015, 20:46. Розмістив: Віктор Мельник

Колишній ректор ЧНУ, доктор філологічний наук, професор Володимир ПоліщукКолишній ректор ЧНУ, доктор філологічний наук, професор Володимир Поліщук переконує, що питання перейменування вулиць нині якраз на часі, незважаючи на війну.

Бо цей процес не є дуже затратним, проте є надзвичайно важливим в ідеологічному плані. Таку думку професор висловив на громадських слуханнях з цього питання, повідомляє 0472.ua.

- От, багато хто говорить: що вам зробив Толстой чи Грибоєдов? Це ж письменники, яких знає і поважає весь світ. Чи, наприклад, чим завинили космонавти Добровольський, Волков і Пацаєв? Так, такі письменники і космонавти дійсно були і дійсно нічим не завинили черкащанам. Але треба розуміти, з якою метою їхніми іменами називали вулиці. Ці люди ніколи не бували в Черкасах і не мають жодного стосунку до міста. А «повально» їхніми іменами називали вулиці через те, що це була спланована акція радянізації. Це той самий «русский мир»: спочатку йде російська культура, потім – мова (русифікація), а згодом – танки.

Звісно, громадські слухання – це не ідеальний інструмент для вирішення таких питань (досить лише подивитися на представництво черкащан на слуханнях – це в основному літні люди), адже більшості людей – просто байдуже, як буде називатися їхня вулиця. На деяких впливає сила звички «Ця вулиця завжди так називалася, то хай би називалася так і далі». Існують ще маніпуляції стосовно того, що таке перейменування вартуватиме людям дуже дорого. Але насправді, це цілком ідеологічна штука, адже, як ми бачимо, спочатку перемагають в інформаційній війні (а культуральна війна – одна із її складових), а потім уже – класичними методами.

Проте над цими питаннями варто ще ретельно працювати, а топонімічна комісія повинна мати ширше представництво серед людей науки, культури і мистецтва, щоб більш повно відображати думки жителів міста.


Повернутися назад