Головна > Черкаси та область / Суспільство > Вишивка на більшості сорочок непродумана, – черкаська майстриня про моду на вишиванки

Вишивка на більшості сорочок непродумана, – черкаська майстриня про моду на вишиванки


26-08-2015, 13:50. Розмістив: Сергій Корнелюк

Мода на вишиванкиМода на вишиванки. Дедалі частіше люди по всьому світу одягають вишиті сорочки. Більше того, українські народні мотиви запозичують і відомі модельєри. Проте у перегонах за мейнстримом губиться значення й перше призначення вишиванки, інформує ЧСН.

За останні роки інтерес до української вишиванки значно зріс, підтверджує народна майстриня Олександра Теліженко. Вона досліджує народне мистецтво більше 30 років. Каже, вишиванка – це насамперед оберіг. Натомість сучасники використовують її просто для краси.

Більшість сучасних схем у продажі для вишивки – непродумані й незмістовні, — кажуть фахівці. Орнаменти сплутані й не мають нічого спільного з українською традицією.

Кожен вишитий символ має значення, яке впливає на власника сорочки. Здавна українці носили вишиванки ручної роботи. Саме тому власноруч вишиті сорочки з “правильною” символікою є потужним оберегом, стверджує майстриня.

Справжню вишиванку роблять власноруч, із натурального полотна. Найкраще – домоткане чи лляне. Обираючи у магазинах сорочку, звертайте увагу на орнамент. Адже кожен символ має потужну енергетику, яка може впливати на долю власника вишиванки.


Повернутися назад