Головна > Черкаси та область / Суспільство > На Кам’янщині вчилися утеплюватися

На Кам’янщині вчилися утеплюватися


31-08-2015, 15:32. Розмістив: Віктор Мельник

Сьогодні питання енергетичної незалежності – це питання національної безпеки та тема номер один після подій на Сході. Держава робить рішучі кроки щодо створення максимально сприятливих умов щодо утеплення житлових будинків.

31 серпня 2015 року, в залі засідань будинку рад відбувся семінар щодо державної програми утеплення.

У заході взяли участь представники трудових колективів підприємств, організацій та установ району, громадськість міста.

Усі питання, що обговорювалися у ході семінару були важливі та актуальні.

Як повідомив радник голови райдержадміністрації Сергій Воронов, з метою енергоефективності та скорочення споживання природного газу проводиться робота по встановленню піролізних котлів на об’єктах соціальної сфери.

Підприємства різних форм власності по мірі можливостей здійснюють заходи по переведенню своїх підприємств на альтернативні види палива.

Також значна увага приділяється утепленню: проводиться заміна вікон, дверей.

На сьогодні житловий сектор споживає на опалення 18 млрд. куб. м. або 45 % загального споживання газу в Україні у 2015 році. В Україні 80% будівель потребують утеплення. Саме житловий сектор є найбільшим споживачем енергії в Україні.

Показники енергоефективності нашого житлового фонду вдвічі (а іноді втричі) більші за показники країн ЄС.

В більшості країн Європи програми співфінансування заходів з енергоефективності вже працюють більше 10 років. Позитивним є приклад Польщі, де з 1999 року діє програма надання премій у розмірі 20% за кредитами на енергоефективні заходи.

Претендувати на премію можуть як фізичні особи, так і юридичні особи й муніципалітети, проте 90% премій отримують саме об'єднання співвласників багатоквартирних будинків. Бачимо що в Польщі така програма набирала «обертів» поступово.

Очікуємо в Україні динаміка поширення механізму буде більш стрімкою – з огляду на одночасне приведення цін та тарифів на комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня, так і брак ресурсів, в першу чергу природного газу.

На сьогодні Урядом запроваджено державну програму утеплення. Нею передбачено компенсацію для населення (з державного бюджету) у розмірі від 20 до 40 % тіла кредиту на утеплення.

Отже з жовтня минулого року держава відшкодовує частину тіла кредитів населення на придбання негазових котлів у розмірі 20% від тіла кредиту. Програма компенсації тіла кредиту на придбання «негазових» котлів показала велику позитивну динаміку. Починаючи з жовтня 2014 року і до сьогодні, лише «Ощадбанк» видав кредитів на суму понад 103 млн. грн. на кредити на «негазові» котли.

Компенсація надається виключно на енергоефективне обладнання та матеріали.

Звертаємо увагу, що роботи по впровадженню цих заходів не підлягають відшкодуванню. Планується, що цей перелік буде поступово розширюватись.

На сьогодні за державною програмою утеплення близько 17 тисяч сімей оформили енергоощадні кредити на суму понад 286 мільйонів гривень, з яких 73% звернулися тільки за останні 2 місяці.

Завдяки даному семінару всі присутні дізналися чимало корисної інформації по утепленню будинку і впровадженню енергозбереженню кожного з нас, що дозволить економити кошти і зберегти тепло у оселі кожного з нас.

 


Повернутися назад