Головна > Черкаси та область / Театр > Актори театру виступили проти відсторонення директора та відкрили благодійний фонд

Актори театру виступили проти відсторонення директора та відкрили благодійний фонд


11-09-2015, 14:47. Розмістив: Віктор Мельник

Директора черкаського театру відсторонили від виконання обов'язків. Відповідний наказ підписав т.в.о. управління культури Черкаської ОДА Микола Суховий. Колектив театру виступає категорично проти цього рішення і просить голову ОДА зберегти на посаді чинного керівника.

Під таким зверненням підписалися 99 театралів, інформує Громадське ТБ.

Актор Черкаського драматичного театру Олександр Гуменний: «Сказати, що колектив у шоці – це нічого не сказати. Складається думка, що театр хочуть зруйнувати повністю. Художнього керівника на місці нема, приміщення теж немає, а директора усувають. За цим наказом, і працівники, і будівля, і всі події в театрі – законсервовані».

Заслужена артистка України Наталія Мамалига: «Як на мене, відстороняти чи знімати директора зараз не можна. Тому що театр мусить показати, що він продовжує своє існування навіть без приміщення. Показати, що ми робимо якісь кроки. Наприклад, у вересні у нас гастролі у місто Рівне».

В. о. художнього керівника Сергія Проскурні на зборах колективу вкотре не було. Працівникам він повідомив, що перебуває у відрядженні на з'їзді театральних діячів у Луцьку. Проте в обласному управлінні культури директора театру запевнили – такого відрядження художньому керівнику не затверджували.

Директор Черкаського драмтеатру Володимир Осипов каже, що в наказі є суперечності: «Ще триває слідство, а причиною пожежі вже називають мої дії. До того ж, не вказано, хто виконуватиме мої обов'язки. Колектив театру стурбований діями управління культури, працівники налаштовані рішуче. Спільно із керівництвом області ми маємо скласти план розвитку і подальшого існування театру».

Після звернення працівників до обласної влади, керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль зустрівся з ними і повідомив: поки слідчо-оперативна група не встановить основні причини пожежі в театрі та не назве всіх її винуватців, замість Володимира Осипова виконувати обов’язки директора закладу буде заступник Євген Сілін.

Для відновлення черкаського театру відкрили благодійний фонд

Колектив Черкаського драматичного театру відкрив благдійний фонд допомоги для збору коштів на його відновлення. Він носить назву Благодійна організація «Благодійний фонд «Черкаський театр»». Нагадаємо, 1 липня пожена повністю знищила глядацьку залу театру та перекриття між поверхами. За оцінками експертів на реконструкцію будівлі необхідно 83 млн грн.

Головою фонду є актор театру Олександр Гуменний, а його членами Роман Бурлаков (економіст театру), Наталія Вігран (заслужена артистка України), Світлана Москаленко (заслужена артистка України), Юрій Берлінський (народний артист України), Володимир Рушай (завідувач постановочною частиною театру), Олена Передрій (актриса), Олена Бєлкіна (заслужена артистка України), Наталія Мамалига (заслужена артистка України), Петро Голубченко (актор) та Олесь Павлютін (режисер-постановник).

Гривневі банківські реквізити фонду:

Отримувач: Благодійна організація «Благодійний фонд «Черкаський театр»

Код ЄДРПОУ: 39938661

Рахунок отримувача: № 26003287821

Банк отримувача: АБ «УКРГАЗБАНК»

МФО: 320478


Повернутися назад