Головна > Черкаси та область / Суспільство > Столиця засмічує водозабір корсунчанам

Столиця засмічує водозабір корсунчанам


15-09-2015, 10:02. Розмістив: Тетяна Стеценко

Основними причинами забруднення річок Черкащини, який тут більше тисячі, є скидання неочищених, або недостатньо очищених стічних вод підприємств, надходження до поверхневих вод забруднюючих речовин з сільгоспугідь, замулення та заростання русел річок, ерозія ґрунтів, відсутність меж природоохоронних зон тощо.

Про це на сьогоднішній селекторній нараді в Черкаській ОДА повідомила директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева, пише Прочерк.

За інформацією доповідача, сток стічних вод в малі та середні річки області здійснюють 74 суб’єкти господарювання. 12 підприємств торік здійснювали скид з перевищенням встановлених нормативів. Інформація про порушників була передана до державної екологічної інспекції.

– Найбільше постраждали річка Рось, Вільшанка, Тясмин, Золотоношка, Гірський Тікич тощо. Всього за даними за минулий рік в поверхневі води було скинуто 165 мільйонів метрів кубічних забруднених стічних вод. У порівнянні з 2013 роком скид зменшився на 6,5%, – зазначила доповідач.

За її словами, особливе занепокоєння викликає стан басейну річки Рось, яка протікає в чотирьох областях України (Вінницька, Київська, Житомирська і Черкаська), антропогенне навантаження на неї починається вже з Київської області.

– 7 підприємств житлово-комунального господарства Київської області, очисні споруди яких працюють неефективно, здійснюють скид в річку Рось, – розповіла Олена Звягінцева.

Усі забруднення накопичуються в районі Стеблівської ГЕС, а потім надходять район питного водозабору міста Корсун-Шевченківський. Цьогоріч в районі водозабору фахівцями було зафіксовано перевищення хімічних сполук.

Крім того, вирішення потребують й інші проблемні питання.

– Чигиринською райдержадміністрацією було проведення роботу по очистці русла річки Тясмин площею 960 метрів квадратних, Кам’янською РДА виготовлено проектно-кошторисну документацію з реконструкції очисних споруд, Смілянською РДА проводяться роботи по розчистці притоки річки Сріблянка, – зазначила Олена Звягінцева.

З метою покращення екологічного стану річок в області проводиться реконструкція очисних споруд, проводиться розчистка русел річок, перевірки щодо дотримання норм при експлуатації земель в прибережних смугах та ін. Загалом же в плані реалізації Стратегії регіонального розвитку області до 2017 року передбачено створення природоохоронних зон та зменшення викидів у поверхневі води. Протягом 2014-2015 років на програми з покращення екологічного стану річок області витрачено близько 11 мільйонів.


Повернутися назад