Головна > Черкаси та область / Суспільство > Допомагає по господарству патріотичний тракторець

Допомагає по господарству патріотичний тракторець


20-09-2015, 16:05. Розмістив: Віктор Мельник

Взірцем справжнього господаря справедливо можна назвати Григорія Жежеруна з села Журавка Городищенського району. Будь-яка робота ладиться в його руках. Прекрасно розуміється на всіляких механізмах та агрегатах. Удома змайстрував безліч пристосувань, які полегшують щоденне сільське життя.Взірцем справжнього господаря справедливо можна назвати Григорія Жежеруна з села Журавка Городищенського району. Будь-яка робота ладиться в його руках. Прекрасно розуміється на всіляких механізмах та агрегатах. Удома змайстрував безліч пристосувань, які полегшують щоденне сільське життя.

Аж до виходу на пенсію Григорій Федорович працював механізатором. Удома має трактор, який змайстрував власноруч. Створив залізного помічника, яким можна город і виорати, й заволочити. Це він першим у селі запропонував альтернативу лопатам і сапам. Змайстрував тракторець зі спеціальними навісними агрегатами, який допомагає саджати, підгортати й копати картоплю. Також тракторець приводить у рух молотарку – не треба шукати комбайн, щоб обмолотити пшеницю. А що тракторцем запросто вдається вантажі перевозити, то це і так зрозуміло.

Якогось року тракторець навіть побував у Городищі – на мистецькому фестивалі «Садок вишневий коло хати». Диво-трактор викликав справжній фурор! Й не тільки тому, що тракторець патріотичний – спереду прикріплений тризуб. А тому, що вся конструкція – власна, і технологія виготовлення – своя. І дорослі, й діти намагалися посидіти за кермом, або хоч помацати з усіх боків унікальну саморобку. Тракторець невеличкий, але роботящий!

Якось Григорій Жежерун навіть створив домашню вітряну електростанцію. Вітряк робив, як кажуть, сам із себе – не мав ні зразка, ні креслення. Просто загорівся бажанням, а там уже додумався, що й до чого. Довгі крила оберталися на 12-метровій вежі й безперебійно освітлювали будинок. Аби при поривах вітру напруга не «стрибала», поставив маховик-регулятор, що акумулював енергію і забезпечував яскраве та рівномірне освітлення. Але не обійшлося без прикростей – ураганний вітер звалив усю конструкцію. Відремонтувати неможливо – легше побудувати нову.

Коли Григорій Жежерун над чимось працює, то все тримає в голові. Майструє без креслень, рідко замальовує на папері окремі вузли. Про особливості конструкції розповідає уникаючи складних технічних термінів, але грамотно, просто і зрозуміло. Інженерної освіти не має. Каже, що майструвати життя навчило. Багато років працював бульдозеристом, екскаваторником, ото й навчився розбиратися в техніці. Дивиться на чуже, переймає краще і створює своє.

До речі, його дружина талановито вишиває. В умілих руках на полотні розквітають дивовижні орнаменти, квіти… Григорій і Марія Жежеруни виростили четверо дітей. Їхня хата – чепурна й привітна, тут завжди раді гостям. Тут живуть справжні господарі!

Володимир Чос, Нова Доба


Повернутися назад