Головна > Черкаси та область / Суспільство > На Кам’янщині у 77% проб питної води з колодязів виявлене значне перевищення нітратів

На Кам’янщині у 77% проб питної води з колодязів виявлене значне перевищення нітратів


5-10-2015, 18:18. Розмістив: Віктор Мельник

питна вода

5 жовтня 2015 року відбулася щотижнева апаратна нарада, яку провів голова Кам’янської райдержадміністрації Сергій Сундуков. У нараді взяли участь начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники установ, підприємств, організацій району та інші.

Під час апаратної наради було обговорено питання щодо водопостачання та якості питної води в Кам’янському районі, повідомляє кореспондент «Новин Черкас»

По даному питанню виступила заступник начальника Смілянського міськрайонного управління ГУ Держсанепіслужби Черкаської області:

- Водопостачання Камянського району забезпечується 1 – центральним водогоном «РКПКам'янський водоканал» , 7-сільських водогонів ( с. Телепино с/р, с. Телепино ТОВ «Олімп», Косарський спиртогорілчаниий завод, с. Ребедайлівка с/р, с. Пляківха с/р, с. Михайлівка я/с, с. Жаботино кооператив жителів); 2 - відомчих водогони (РЕМ, дільнична лікарня с. Косарі) та 11 - громадських колодязів (с. Баландино, с. Вербівка, с. Тимошівка, с. Флярківка, с. Жаботино, с. Радивавівка , с. Лебедівка, с. Лузанівка, с. Ревівка, с. Грушківка, с.Юрчиха.), а також 6- альтернативних джерел водопостачання (с. Катеринівка, с. Лубенці, с. Рай город, с. Коханівка, с. Куликівка, хутір Петрівське, м. Камянка вул. Галочкіна).

Державною санітарно-епідеміологічною службою району у відповідності до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994р. №4004-х та Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» від 10.01.2002р. проводиться моніторинг якості питної води на відповідність вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною» ДСаІІіН 2.2.4-171-10.

На початку року за ініціативи Держсанепідслужби району на підставі ст. 18 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» заключені угоди на проведення відомчого лабораторного контролю питної води з централізованих джерел водопостачання(комунальний, відомчий сільські водогони) та з джерел децентралізованого водопостачання ( громадські колодязі, альтернативні джерела водопостачання).

Станом на 01.10.2015р. Держсанепідслужбою району досліджено на бактеріологічні показники з централізованих джерел водопостачання (сільські водогони, комунальний, відомчі) 62-проби питної води відхилень не виявлено.

З децентралізованих джерел водопостачання (громадські криниці, альтернативні джерела водопостачання) відібрано та досліджено 58- проб питної води в яких виявлено перевищення нормативу по бактеріологічним показникам у 9-пробах, що становить 15,5%, та 1 - перевищення в альтернативному джерелі водопостачання (колодязі) с. Катеринівка на вміст нітратів- (67,5 мг/дмЗ при нормі 50 мг/дмЗ). На адресу сільських рад були направлені листи з рекомендаціями проведення дезінфекції даних колодязів та інформування населення щодо якості питної води, а також відповідно до Постанови КМУ №16 від 17.05.2010р. Держсанепідслужбою району проводиться моніторинг питної води на вміст нітратів з приватних колодязів де споживають воду діти до 3-х років життя.

За 9 місяців поточного року санепідслужбою досліджено 67-проб питної води з приватних колодязів перевищення нітратів у воді виявлено в 52-пробах що становить (77,6%). Власникам криниць де виявлено перевищення нітратів у воді вручаються листи про попередження виникнення метгемоглобінемії у дітей віком до 3-х років та проводяться бесіди щодо використання питної води гарантованої якості або вживання бутильованої води.

 


Повернутися назад