Головна > Черкаси та область / Суспільство > Овочі для виготовлення „сухих борщів“ воїнам АТО везуть з усіх куточків Черкащини

Овочі для виготовлення „сухих борщів“ воїнам АТО везуть з усіх куточків Черкащини


9-10-2015, 10:13. Розмістив: Тетяна Стеценко

Днями жителі Монастирищини та Чорнобаївщини привезли капусту, моркву, буряк, розвантажили на території підприємства, що виготовляє „сухі борщі“ для армії. Жителі Христинівщини, Катеринопільщини, Кам’янщини також зібрали овочі і незабаром передадуть їх на виробництво.Днями жителі Монастирищини та Чорнобаївщини привезли капусту, моркву, буряк, розвантажили на території підприємства, що виготовляє „сухі борщі“ для армії. Жителі Христинівщини, Катеринопільщини, Кам’янщини також зібрали овочі і незабаром передадуть їх на виробництво.

Виготовлення „сухих борщів“ для українських військових підприємець Андрій Бортник налагодив ще в лютому цього року. Закуповував за власні кошти овочі, налагодив конвейєр з пакування, доставку на фронт неоголошеної війни теж здійснював самотужки.

— У грудні 2014 року ми почали налагодження лінії, а через три місяці вона вже запрацювала. Нашою метою було зробити таке виробництво на високому рівні. Ми зробили лінію, яка може щоденно нагодувати 10 тисяч бійців. На цей проект ми витратили річний прибуток ЧСУ-525 і ще кількох наших підприємств. Сума інвестицій склала понад 700 тисяч грн, — розповідає Андрій Бортник. — Спочатку до конвейєра ставали працівники, після основної роботи, у вихідні. Потім приєдналися волонтери. Щодня близько п’ятдесяти осіб працюють у цехах, де миють, чистять, ріжуть та сушать овочі. Поступово про це стали дізнаватися інші небайдужі люди, стали долучатися до цієї роботи. На допомогу приходять друзі з УКРОПу і студенти після навчання, і молоді мами, що перебувають у декретних відпустках, і бабусі-пенсіонерки.

Завдяки технології, яка тут використовується, у овочах „сухого борщу“ зберігається близько 90% вітамінів. За смаковими якостями борщ виходить такий же, як вдома. Для того, щоб його приготувати, необхідно 10 л води, три банки тушонки і вміст цього пакету. Зберігати його можна протягом двох років без втрати якості. Також він немає жодних вимог до зберігання. З продуктів випарована уся волога, тому з ними нічого не станеться.

Зараз саме сезон збирання врожаю, тож авто, завантажені овочами, приїздять на підприємство Андрія Бортника мало не щодня. Іноді буває так, що Андрій забезпечує і транспорт для перевезення продукції з районів у Черкаси.

— Таке відбувається тепер вже постійно. Люди привозять овочі безкоштовно, теж просто хочуть допомагати армії.

Так само безкоштовно пакети з „сухими борщами“ передаються на фронт. Тут, за словами Андрій Бортника, допомагають УКРОПівці та Самооборона Майдану. Волонтери, які їздять на фронт, також до нас звертаються, беруть ці пакети. Потужність виробничої лінії дозволяє забезпечити „сухими борщами“ практично усіх воїнів, що перебувають в зоні АТО.

У своїй волонтерській діяльності Андрій Бортник, який є кандидатом на посаду міського голови від ПП „УКРОП“, не бачить нічого надзвичайного.

— Це мій спосіб допомогти своїй країні, своїй Батьківщині. Балотуватися на посаду міського голови мене змушує аналогічне бажання — допомогти своєму місту, адже я корінний черкащанин, — пояснює він.

Ольга Козак, Акцент


Повернутися назад