Головна > Черкаси та область / Економіка > Землевпорядники Черкащини оновили нормативну грошову оцінку земель 37 населених пунктів

Землевпорядники Черкащини оновили нормативну грошову оцінку земель 37 населених пунктів


10-10-2015, 15:50. Розмістив: Сергій Корнелюк

Цього року землевпорядники області повністю оновили нормативну грошову оцінку земель 37 населених пунктів загальною площею 62,9 тис га, а це 59,7% виконання річного плану, на що з місцевих бюджетів виділили 1 млн 97 тис грн. Лише у вересні фахівці Держгеокадастру Черкаської області оновили грошову оцінку земель чотирьох населених пунктів загальною площею 1,27 тис га. Вартість робіт становила 44,3 тис грн., повідомляють в Головному управлінні Держгеокадастру в Черкаській області.Цього року землевпорядники області повністю оновили нормативну грошову оцінку земель 37 населених пунктів загальною площею 62,9 тис га, а це 59,7% виконання річного плану, на що з місцевих бюджетів виділили 1 млн 97 тис грн. Лише у вересні фахівці Держгеокадастру Черкаської області оновили грошову оцінку земель чотирьох населених пунктів загальною площею 1,27 тис га. Вартість робіт становила 44,3 тис грн., повідомляють в Головному управлінні Держгеокадастру в Черкаській області.

Такі роботи вже провели в Смілянському, Шполянському, Чорнобаївському, Христинівському, Монастирищенському, Тальнівському, Чигиринському й Черкаському районах. Окрім того, документації щодо чотирьох населених пунктів перебувають на затвердженні в органах місцевого самоврядування, трьох – на державній землевпорядній експертизі та документи стосовно десяти поселень – на опрацюванні. До кінця 2015 року заплановано провести повторну нормативну грошову оцінку земель ще 25 населених пунктів Черкащини.

Фінансування робіт із проведення повторної нормативної грошової оцінки земель у межах населених пунктів здійснюється за рахунок місцевих бюджетів, зокрема коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв. Нормативна грошова оцінка земель, яка проводиться раз на 5-7 років, – одна з основ ефективного використання земельних ресурсів. Це база для встановлення обґрунтованих платежів за землю, зокрема, розрахунку орендної плати та визначення земельного податку. Тож у разі затвердження повторної нормативної грошової оцінки збільшується орендна плата за землю і, як наслідок, до місцевих бюджетів надходить більше коштів.


Повернутися назад