Головна > Черкаси та область / Економіка > На Черкащині розпочалося впровадження аграрних розписок

На Черкащині розпочалося впровадження аграрних розписок


16-10-2015, 17:37. Розмістив: Сергій Корнелюк

15 жовтня на Черкащині обговорювали особливості впровадження та переваги аграрних розписок - нового виду кредитування сільського господарства, що відтепер діятиме в регіоні. Двома днями раніше, відбулось офіційне відкриття проекту «Аграрні розписки в Україні», який впроваджується Групою Світового банку у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією. Першими в Україні механізм аграрних розписок почали запроваджувати аграрії Полтавської області – нині ж позитивний досвід проекту буде поетапно впроваджено у інші регіони. Із 1 вересня, відповідно до спільного наказу Міністерства аграрної політики та продовольства та Міністерства юстиції, дії аграрних розписок поширено ще на три області – Черкаську, Вінницьку та Харківську.

Днями на Черкащині уже було підписано першу аграрну розписку - тож, відкриваючи обговорення, голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко ще раз підкреслив важливість появи у сільськогосподарській області для аграріїв нового інструменту, який передбачає спрощення доступу до ресурсів малим та середнім сільгоспвиробникам.

За словами радника Міністра агарної політики та продовольства України Дмитра Растрігіна, запровадження аграрних розписок - це можливість для збільшення аграрного потенціалу України, головним базисом для реалізації цього є саме розширення можливостей для малого і середнього бізнесу у агросекторі.

- Україна має великий потенціал для розвитку сільського господарства - завдяки родючості землі, погодним умовам, до того ж, територіально ви дуже близькі до багатьох ринків, - зазначила керівник програм IFC з розвитку фінансування агросектору Лія Сорока. - Я з Канади, я також фермер - і розумію, який величезний у Вас потенціал. Що потрібно українським аграріям, щоб вони мали більш високі врожаї і стали більш прибутковими? Доступ до фінансування - для придбання якісного насіння, добрив і засобів захисту рослин. І ми раді представити новий фінансовий інструмент під назвою «аграрна розписка» - інструмент, простіший, ніж вексель - коли кредит надається під заставу майбутнього урожаю на певній ділянці землі.

- Ми уже провели з цього приводу величезну роботу на Полтавщині, - зазначив радник IFC з юридичних питань Сергій Рабенко. - Дуже багато довелося працювати з нотаріусами - стосовно того, що аграрні розписки можна видавати, і як саме їх видавати – усе це зайняло досить тривалий час. Також, ми зіткнулись і з побоюваннями з боку аграріїв, що в них відберуть землі, використовуючи ці аграрні розписки (хоча лише майбутній врожай, а не земля є предметом застави у аграрних розписках). Тож, проводячи просвітницькі семінари у Черкаській області, ми будемо наголошувати на практичному досвіді та практичних прикладах Полтавщини. Усі нотаріуси Черкаської області пройдуть навчання – і у підсумку, переконаний, Черкащина зможе запровадити у себе фінансовий інструмент аграрних розписок більш швидко та більш ефективно.

 

 


Повернутися назад