Головна > Черкаси та область / Суспільство > На Шполянщині обговорювали, скільком громадам бути

На Шполянщині обговорювали, скільком громадам бути


20-02-2016, 10:26. Розмістив: Тетяна Стеценко

У четвер в Шполянській районній державній адміністрації під керівництвом очільника району Володимира Потапенка та голови районної ради Олександра Кузуба відбулась нарада з питань формування територіальних громад Шполянщини.У четвер в Шполянській районній державній адміністрації під керівництвом очільника району Володимира Потапенка та голови районної ради Олександра Кузуба відбулась нарада з питань формування територіальних громад Шполянщини.

Участь у нараді взяли голови міської та сільських рад, інформують Новини Черкас.

- Кожен район, згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», має розробити перспективний план розділення на територіальні громади, - сказав голова РДА Володимир Потапенко. - Це рішення повинно бути погоджено між головами міської та сільських рад, головою райдержадміністрації та громадою – підкреслив він.

За інформацією Офісу реформ на Черкащині, об’єднана територіальна громада отримає додаткові можливості, передусім фінансові. Об’єднані територіальні громади прирівнюються і наділяються усіма правами, які мають міста обласного значення, тобто це отримання податку з доходів фізичних осіб, можливість отримання базової дотації, прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом в отриманні освітньої, медичної субвенції. Також додатково стимулюються і капітальні видатки для об’єднаних територіальних громад.

Нині, розроблено Перспективний план об’єднаних громад Шполянського району, який включає в себе три спроможних територіальних громади:

  • Шполянську (м. Шпола, села Терешки, Ховківка, Сердегівка, Топильна, Лозуватка, Кам’януватка, Сигнаївка, Мар’янівка, Бурти, Станіславчик, Матусів, Надточаївка, Васильків, Іскрене, Георгіївка, Капустине, Скотареве, Соболівка, Товмач);
  • Лебединську (села Лебедин, Журавка, Кримки);
  • Лип’янську (села Лип’янка, Межигірка, Нечаєве, Маслове, Кавунівка, Антонівка, Глиняна Балка, Коротине, Ярославка, Нова Ярославка, Веселий Кут, Витязеве, Козачани, Водяне).

Але розбіжності в думках щодо такого об’єднання існують як і серед населення, так і серед голів виконкомів сільських рад. Так, на нараді голова районної ради Олександр Кузуб зауважив: «Ми повинні обговорити і прийняти зважливі рішення! Враховуючи думку населення Шполянського району. Наше завдання доносити правильну інформацію громадськості про реформу децентралізації».

Голова райдержадміністрації Володимир Потапенко наголосив, що на місцях влада має пояснювати громаді переваги об’єднання, проводити роз’яснювальну роботу.

- У нас немає іншого виходу, як йти шляхом реформ. Адже це тільки покращить життя громади, якщо вона буде спроможна заробляти кошти, які потім витратить на себе, – наголосив очільник району. Крім того, він додав, що влада на місцях має пояснювати населенню, що школи та лікарні ніхто не буде закривати, адже таке рішення може прийняти тільки територіальна громада.

Наразі процес об’єднання триває на основах добровільності. Тому можливі внесення змін до Перспективного плану, але з урахуванням затвердженої від 8 квітня 2015 року постановою Кабінету Міністрів України методики формування спроможних територіальних громад.

Нагадаємо, що Перспективний план – це документ, який розробляється в електронному та паперовому вигляді і включає графічну частину, яка відображає межі спроможних ТГ, потенційні адміністративні центри таких громад та всі населені пункти а також паспорт спроможної ТГ з описом кожної такої громади за формою згідно з додатком Методики формування спроможних ТГ.

Децентралізація – це передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Так. аби якомога більше повноважень мали ті органи, що ближче до людей, де такі повноваження можна реалізовувати більш успішно.


Повернутися назад