Головна > Черкаси та область / Спорт > Зональні змагання з пожежно-прикладного спорту на Кубок Олексія Жирного

Зональні змагання з пожежно-прикладного спорту на Кубок Олексія Жирного


7-05-2016, 12:01. Розмістив: Сергій Корнелюк

Зональні змагання з пожежно-прикладного спорту на Кубок Олексія Жирного

Ось уже 26 років поспіль рятувальники Черкащини проводять меморіал на честь Олексія Жирного, який, виконуючи свій обов’язок, загинув під час ліквідації пожежі в одному із корпусів Черкаського педагогічного університету. Ім'я Олексія Жирного з часом в історії рятувальної справи Черкащини зайняло найвищий щабель пошани. Його постать стала прикладом для нових поколінь рятувальників, взірцем самовідданості та відваги.

Змагання з пожежно-прикладного спорту серед підрозділів області нерозривно пов'язані з іменем Олексія Жирного, адже Кубок, що носить його ім’я, став своєрідним еталоном професіоналізму, сили та мужності для кожного спортсмена-рятівника, інформують Черкаські новини.

За положенням змагання проводяться в трьох зональних підгрупах. 

5-го травня вони пройшли у Черкасах на території 19-ої державної пожежно-рятувальної частини по охороні ПАТ «Азот» м. Черкаси, а 6-го травня – вже в місті Канів.

Найсильніші спортсмени вогнеборці визначали переможця під час виконання трьох професійних вправ. У підйомі по штурмовій драбині у вікно 4-го поверху, а також по висувній драбині у вікно 3-го поверху навчальної вежі. Третім етапом спортивного протистояння стало оперативне розгортання від основного пожежного автомобіля.

В Черкаській зоні переможцем стала команда 18-ої державної пожежно-рятувальної частини по охороні ПАТ «Азот», другу сходинку зайняли завоювали їхні колеги із 19-ої частини, а «бронзу» - рятувальники ДПРЧ-2 з Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС.

Треба зазначити що вже кілька років поспіль до участі в цих престижних змаганнях долучилися і юнацькі команди. За останні роки молодіжний рух в районах вдалось не лише популяризувати, а й розвинути. Достатньо сказати що якщо в 2007 році участь у змаганнях брали лише 6 команд, то вже цього річ таких було 19-ть.

Діти змагалися на першість по програмі яка мало відрізнялась від дорослих. Так учасники сперечалися у одяганні бойового одягу пожежного, підйомі по штурмовій драбині у вікно 2-го поверху, та оперативному розгортанні від пожежного автомобіля.

Серед дитячих команд перше місце виборола команда Черкаського району, де вперше за історію змагань, серед юних рятувальників була 12-річна дівчинка, яка змогла попри жорстку конкуренцію показати відмінні результати і врешті разом із командою перемогти. Після нагородження Софійка не приховувала емоцій. – «я багато тренувалась та була налаштована на важку конкурентну боротьбу. Але не очікувала що мій дебютний виступ стане одразу переможним! Під час виступу я постійно відчувала підтримку своїх товаришів які довірили мені місце в основному складі. Відчуття перемоги надовго залишиться в моїй пам’яті і сподіваюсь надихне інших дівчат спробувати себе у такому непростому але дуже цікавому спорті. Як наприклад я, визначила за мету не тільки демонструвати дівочу красу, розум та вроду, а ще й вміння діяти та рятувати – розповіла Софія Кулебенко.

За словами заступника начальника Управління з реагування, В’ячеслава Гончара: «Проведення таких змагань - це і виховний захід і найкращий привід для підвищення бойової та професійної підготовки особового складу. Адже усі знають, що робота рятувальника потребує крім фахової підготовки, спритності та фізичної витривалості. Саме ці риси, розвивати та виховувати в собі і допомагає пожежно-прикладний спорт».

Наступного дня такі ж змагання були проведені в місті Канів, де першість виборола команда Канівського райвідділу, 2-гими стали спортсмени з Золотоніського району, а почесне третє місце виборола Чорнобаївська команда рятувальників. Серед дітей 1-ше місце зайняла команда з селища Чорнобай, 2-ге – з  Чигирина третіми стали господарі з  Канева.

Всі призери отримали почесні грамоти та подяки від керівництва.

Наступні два регіони де 12-13 травня будуть визначені фіналісти, міста Христинівка та Шпола.

«Приємно, що з кожним роком на таких заходах з’являється все більше молоді. Це свідчить про ефективну та планомірну роботу на місцях, адже саме із глибинок виходять майбутні чемпіони та рекордсмени. В майбутньому хоч не всі юнаки стануть чемпіонами, але у них вже буде напрямок у житті та фізична загартованість, а це має особливе значення для справжнього чоловіка»  - зазначив головний суддя на зональних змаганнях в місті Канів Олександр Горобець.

 

 


Повернутися назад