Головна > Черкаси та область / Війна РФ проти України > Громада Черкащини ініціює створення дорожньої карти першочергових заходів з порятунку басейну річки Тясмин

Громада Черкащини ініціює створення дорожньої карти першочергових заходів з порятунку басейну річки Тясмин


29-07-2016, 13:10. Розмістив: Тетяна Стеценко

28 липня 2016 року за ініціативи ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» відбулась робоча зустріч громадськості та науковців з представниками влади та місцевого самоуправління щодо пошуку шляхів вирішення відновленню екологічної рівноваги басейну річки Тясмин.

28 липня 2016 року за ініціативи ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» відбулась робоча зустріч громадськості та науковців з представниками влади та місцевого самоуправління щодо пошуку шляхів вирішення відновленню екологічної рівноваги басейну річки Тясмин.

Як повідомляють Новини Черкас, на початку зустрічі голова спілки Євгеній Глєбов зазначив: «Перш ніж ми почнемо цей важливий захід чиновники мають усвідомити, що щорічні зустрічі з цього приводу є неконструктивними і вимагають корінних змін у  ставленні до цієї проблеми. Ми маємо відійти від популізму і сухої статистики та залучити до активної співпраці саме громадськість на місцях. Ми ставимо за мету змінити цю практику байдужості.  Більш того, для досягнення реальних результатів - ми маємо намір залучити народних депутатів. Ми виступимо комунікатором між представниками органів влади, експертами та громадськими діячами та зробимо все, щоб ця зустріч була результативною. Сьогодні є нагальна необхідність громадського контролю по створенню та втіленню Дорожньої карти першочергових завдань по порятунку річки Тясмин».

Проблема річки Тясмин є складною, однак шляхи її вирішення ще складніші. Складність обумовлена ще й тим, що на цей час немає єдиного бачення її вирішення чи плану дій. Точкові проекти чи пропозиції робіт на певних ділянках річки не можуть вплинути на загальний стан справ. Потрібна дійсно програма яка врахує більшість проблем річки на всій її довжині - від витоків до Кременчуцького водосховища.

В своїх виступах науковці та громадські діячі наголошували, що нинішній стан річки є відголоском минулого століття коли проводились меліоративні роботи всупереч законам природи.

Завідувач кафедри екології та агробіології ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександр Спрягайло зазначив: «Перед тим, як вкладати величезні кошти у відновлення екологічної рівноваги річки, слід провести чітку експертизу, яка проведуть гідрологи високого рівня, які зможуть запропонувати чіткі покрокові дії з реанімації річки».

Наразі готується проект комплексної програми з поліпшення гідрологічного стану малих та середніх річок області. Однак, на думку експертів та громади, вказаний проект є прикладом чергової бюрократичної тяганини та потребує негайного громадського обговорення.

Вперше думка громади та наукових діячів зійшлась на тому, що лише спільними зусиллями можливо реально змінити на краще екологічну ситуацію в Черкаській області. Наше завдання не тільки зініціювати подання якісних проектів по річці Тясмин та домогтись їх фінансування, як з обласного бюджету так і з державного фонду регіонального розвитку, але й проконтролювати цільове використання коштів.

По результату робочої зустрічі заплановано узагальнити пропозиції які будуть надіслані на адресу Агенції для подальшого врахування у роботі органами виконавчої влади. Також Агенція має за намір звернутись до  народних депутатів України, зокрема до Максима Полякова та Сергія Рудика з метою підняти це питання на загальнодержавному рівні.


Повернутися назад