Головна > Черкаси та область / Головне / Суспільство > У Кам’янці будуть повторно перейменовувати вулиці

У Кам’янці будуть повторно перейменовувати вулиці


9-03-2017, 15:30. Розмістив: Віктор Мельник

Вернем всё взад!Напевно, немає більш проблемного містечка на Черкащині з втіленням Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” як Кам’янка. Спочатку тут перейменували, а потім повернули назву вул. Фрунзе (вже змінена на М. Лисенка), далі перейменували ще 4 вулиці – Братів Чучупаків, І. Богуна, Січових стрільців, Кирила Гвоздика (по цій справі відкрито судове провадження, засідання призначене на 22 березня), і ось зараз Кам’янська міська рада оголосила про проведення громадського обговорення з питання перейменування ще 2 вулиць – Р. Шухевича (пропонується – К.Шимановського) і Ф.Швеця (пропонується назва “Українська”, як і всім прилеглим провулкам). 

Про це пишуть активісти кам’янського осередку "Свободи", повідомляють Новини Черкас.

Перейменування вул. Ф.Швеця (члена Директорії УНР, уродженця с.Жаботин, Кам’янського району) – це напевно персональний “подарунок” Кам’янської міської ради в рік сторіччя Української національної революції 1917 – 1921 рр. А що? Депутатський корпус на чолі з мером міста В.Тіроном проголосували за переназву вул. Братів Чучупаків на Зелену, то чому ж Ф.Швеця на Українську не поміняти? Хоч тут послідовність помітна. Міський голова В.І.Тірон просто і банально говорить: “Я проти волі громади не піду”. Значить, хочете перейменовувати – будь ласка. Питається тоді, а де ж особиста державницька позиція представника влади, який позиціює себе як патріот і господарник?


В тему: Гайдамацькі замість Леніна: як пройшла декомунізація вулиць у Черкаській області

Після набуття чинності Закону про декомунізацію карти українських міст і сіл змінилися до невпізнання. Яндекс вивчив, які нові назви вибрали для вулиць Черкаської області, що потрапили під дію закону.

На 2017 рік в бюджеті міста не закладено жодної копійки на встановлення табличок з новими назвами вулиць. Та і як тут закладеш, якщо ледь не на  кожній сесії міської ради перейменовуються вулиці(хоча причина незакладання коштів зовсім не в цьому), названі розпорядженням голови Черкаської ОДА від 18.05.2016 р. Добре, хоч Закон України унеможливив повернення в назви імен більшовицьких діячів, адже, очевидно, що в Кам’янці такі вулиці вже давно б повернулись. Отака реальність: замість реалізації стратегії національно-патріотичного виховання, у Кам’янській міській раді йдуть на поводу різних ностальгаторів і любителів радянського минулого. Скільки залишиться патріотичних назв до кінця 2017 року – невідомо. Але з такими темпами – їх невдовзі взагалі не буде.

Вихід бачиться один – на вищому законодавчому рівні закріпити нові назви вулиць, введенні розпорядженням голови Черкаської ОДА. Адже  і місцева громадськість, і депутатський корпус міськради абсолютно пасивні в цьому питанні.


Повернутися назад