Гайдамацькі замість Леніна: як пройшла декомунізація вулиць у Черкаській області
- 26-02-2017, 13:48
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1001
Після набуття чинності Закону про декомунізацію карти українських міст і сіл змінилися до невпізнання. Яндекс вивчив, які нові назви вибрали для вулиць Черкаської області, що потрапили під дію закону.
Як інформують Новини Черкас, за рік на Яндекс.Картах у зв’язку з декомунізацією було перейменовано біля 800 вулиць Черкащини. За цим показником вона увійшла до топ-5 регіонів України із найбільшою кількістю змін:
- Дніпропетровська область – близько 1400 перейменованих вулиць
- Харківська – 1300
- Київська – 1000
- Донецька – 970
- Черкаська – 800
Першочергово на Черкащині перейменовували «жовтневі» (Жовтнева; 10, 20, 40, 50 років Жовтня, тощо) та Комсомольські вулиці. Ось яких назв, за даними Яндекса, зникло з карти області найбільше:
- Жовтнева/Жовтня – 24
- Комсомольська – 23
- Леніна – 22
- Кірова – 21
- Чапаєва – 14
Замість «радянських» назв на карті з'явилися Соборні та Покровські, Затишні і Святкові, Гайдамацькі та Козацькі. Ось яких назв у регіоні додалося більше, ніж інших:
- Гайдамацька – 11
- Івана Богуна – 9
- Незалежності – 9
Якщо говорити про теми, яким віддавали перевагу при виборі нових назв вулиць, то на першому місці були події, що відображають новітню історію України. За даними Яндекса, у Черкаській області з’явилась 21 вулиця Небесної Сотні, Революції Гідності, Добровольчих Батальйонів та інші.
На другій сходинці – релігія. На Черкащині додалося 20 вулиць, названих на честь церковних свят чи святих, наприклад Успенська, Святотроїцька і Благовісна.
На третьому місці тема козацтва, приміром вулиці Козацька та Вільного Козацтва (11 нових).
Іноді під перейменування потрапляла чи не єдина вулиця в селі. Так, колишня Жовтнева в селі Лука стала вулицею Фаддея Піддубного.
Досить часто вулицям намагалися підібрати «зручні» назви, схожі на старі за звучанням або змістом. Наприклад, у Зеленодольську вулицю 30-річчя Перемоги перейменували на вулицю Перемоги. А замість 5 Грудня у Смілі та 1 Травня у селі Боярка з’явились вулиці 1 Грудня.